Автоматика для систем опалення

Автоматика в приватному будинку - комфортний мікроклімат і мінімізація комунальних витрат

Перехід до автономних схемами опалення і водопостачання, покладає відповідальність за їх злагоджену роботу на господаря домоволодіння. Контролювати самостійно функціонування різнопланових апаратів складно. Більш доцільно купити блок автоматики на кожну групу пристроїв.

Фото блоку автоматики

Одне придбання вирішує відразу кілька завдань: комфортний мікроклімат, захист обладнання та економія комунальних витрат. Автоматика регулює нагрівання і подачу теплоносія. Це дозволяє істотно зменшити витрату енергоспоживання. Другим каналом економічної вигоди виступає зниження експлуатаційних витрат. Автоматика для систем опалення та водопостачання охороняє техніку від поломок, контролюючи тиск, напруга, інші показники.

Єдиний казус, при виборі пристроїв автоматизації, пов'язаний з різноманітністю їх асортименту. Вирішення цієї проблеми надає торговий портал Аква-Тепло. Завдяки професійній консультації фахівців компанії, купити блок автоматики можна під конкретну схему обігріву або водопостачання. Це забезпечить ефективне функціонування всього обладнання.

Автоматика для котлів опалення

Газові модулі володіють незаперечною перевагою перед твердопаливними. Виробники перших вже подбали про функції контролю і захисту, оснастивши ними апарати. Навпаки під твердопаливний агрегат буде потрібна зовнішня автоматика для котлів опалення. Вона включає наступні види пристроїв:

  1. Блок управління - забезпечує повну автоматизацію обладнання;
  2. Вентилятори і турбіни, нагнітають повітря всередину камери згоряння;
  3. Регулятори тяги, керуючі температурою теплоносія.

Альтернативно, останній різновид пристроїв автоматики вносить пряму фінансову вигоду в експлуатацію котла. З регулюванням тяги тривалість горіння палива зростає на 15 - 20 % .

Автоматика для опалення приватного будинку

Всередині контуру обігріву, реалізованому на базі газового котла, зовнішня автоматизація обмежується регулюванням температурного режиму. Виняток становить установка теплої підлоги, де під управління колектором буде потрібно сервопривід. При радіаторному обігріві завдання вирішується трьома різними підходами, з урахуванням температури:

Погодозалежна автоматика для систем опалення представляє найбільш прогресивне, економічне, але дороге рішення.

Види автоматики для опалення

Подібне обладнання забезпечує оперативний відгук на зміну клімату. Бюджетне рішення - термостатичний вентиль. Температура відключення подачі теплоносія встановлюється на пристосуванні вручну, механічним поворотом ручки.

Кімнатний регулятор, що не прив'язується до зміни кліматичних умов, як погодозалежна автоматика для систем опалення. Однак цей вид електроніки дозволяє програмувати температурні режими як локально, так і погодинно. Прив'язка подібної автоматики до GSM-модуля і подібних пристроїв, відкриває можливість дистанційного керування.

Фото бездротової теплової автоматики

Його перевага перед термостатом не обмежується тільки комфортом. Автоматика системи опалення за допомогою кімнатного регулятора здатна управляти пальниками котла і витратою циркулюючої рідини. Це дозволяє знизити комунальні витрати.

Комбіноване виконання автоматики для опалення приватного будинку

Оптимальним рішенням виступає поєднання термостатичного вентиля і регулятора. Організація автоматики опалення в комбінованій конфігурації вигідна з двох причин. По-перше,створюється необхідний мікроклімат всередині кожної кімнати. Завдання вирішує термостатичний вентиль. По-друге, програмуванням контролера мінімізується витрата теплоносія і енергоресурсів, відповідно.

Автоматика для водопостачання приватного будинку

Базовим сегментом пристроїв автономної подачі води виступає насосне обладнання. Ручне управління подібними апаратами водопостачання дискомфортно і може привести до їх передчасної поломки. Вигідніше купити автоматику для водяного насоса, яка забезпечить функції:

Найпростіша автоматизація насосного модуля здійснюється парою датчиків рівня. Один встановлюється в накопичувальному резервуарі, подаючи сигнал на припинення перекачування води при наповненні ємності. Другий розташовується в місці водозабору виконуючи функції реле сухого ходу.

Фото водяний автоматики

Альтернативно, ця задача вирішується установкою реле тиск. Датчик реагує на зниження напору водопостачання і запобігає «сухому ходу». Друга функція реле, як автоматики для водопостачання приватного будинку, - моніторинг встановленого тиску в магістралі. Зазвичай включення насоса прив'язують до 1.2, відключення - 3.2 бар.

Автоматика для ГВП

Контроль над подачею гарячої води більш вимогливе, ніж управління холодним водопостачанням. Другий нюанс - розв'язка ГВС може бути організована двома способами:

У другому випадку, практично вся автоматика для ГВП входить до складу електрообігрівача. Організація примусової циркуляції рідини в мережі гарячого водопостачання, потребує купити автоматику для водяного насоса.

Професійний підхід

Зібрати необхідний комплекс автоматики для систем опалення та водопостачання, дозволяє асортимент електронного каталогу інтернет-магазину Аква-Тепло. Скорегувати вибір під індивідуальні нюанси вже встановленого обладнання, допоможе безкоштовна консультація майстрів компанії.