Біметалеві секційні радіатори

Біметалічні секційні радіатори в Україні

Існує класифікація батарей для високотемпературних контурів водяного опалення по матеріалу їх виконання. Незалежно від їх конструкції (монолітної чи секційної) розрізняють радіатори: чавунні, сталеві й алюмінієві. Крім того, випускаються батареї, що складаються з двох видів металів. До біметалічних радіаторів іноді відносять мідно-алюмінієві радіатори, але в основному це прилади на основі сталі й алюмінія.

Секция биметаллического радиатора

Конструкція секції біметалічного радіатора

Ребро батареї з біметалу має структуру, в котрій внутрішня частина – сталеві вставки, а зовнішня – це алюмінієвий сплав. Радіатор збирається за допомогою ніппелів ДУ25 з різнонаправленими різьбовими закінченнями. Герметичність стиків забезпечується силіконовими чи паронітовими прокладками. В монтажні отвори крайніх ребер вкручуються футорки, які забезпечують перехід на різьбу ½ чи ¾ дюйма. Секційний радіатор схематично виглядає, як два паралельних наборних коллектора, з'єднаних сталевими трубками на жорсткій основі.

Розрахунок теплової потужності опалювального приладу секційного типу

При визначенні кількості ребер, котре знадобиться для обігріву приміщення, враховуються такі параметри:

Емпіричним шляхом встановлено, що для обігріву 1 кв. метра пприміщення (при висоті 2,5 м) потребується 0,1 кВт теплової потужності. В результаті перемноження площі на коефіцієнт та наступного поділу на заводський показник біметалічної секції отримують шукану відповідь. Поступово, таким чином, прораховують всі батареї опалення для квартири чи приватного будинку.

Потужність батареї залежить від висоти ребер и товщини, яка впливає на число пластин в конвективному оребренні. Більшість торгових марок пропонують три розміри біметалічних радіаторів: 200, 350 и 500 мм. Цифрове маркування відповідає міжосьовій відстані для приєднувальних патрубків. Фактична висота секцій: 280, 430 и 580 мм.

Переваги батарей з біметалу

Власники квартир в багатоквартирних будівлях віддають перевагу купівлі біметалічних радіаторів опалення в Україні для заміни чавунних батарей. До такого рішення їх підштовхують наступні причини:

На що звернути увагу при купівлі радіаторів?

Перед тим як придбати батареї опалення біметалічні необхідно ретельно вивчити характеристики, викладені у аннотації до запропонованої продукції. При цьому увага акценується на таких моментах:

  1. Крім робочого тиску, потрібно ознайомитися з параметрами, при яких проводилось випробування. Показник досить важжливий, так як централізованим тепломережам в ході експлуатації характерні гідравлічні удари.
  2. Візуально оглянути зріз сталевої вкладки у біметалічній секції. Чим товще стінка колекторної трубки, тем довше прослужить біметалічний радіатор.
  3. При виборі розміру секцій враховують зазори, котрі залишаються після фіксації радіатора: від підлоги і до підвіконня. Для еффективного теплообміну, круговороту повітряних потоків у приміщенні потребуються просвіти в 10-15 см.

Інтернет магазин Аква-Тепло пропонує придбати біметалічні радіатори опалення у Києві та інших регіонах України по привабливим цінам. Наша пропозиція включає продукцію вітчизняних та зарубіжних виробників. Всі біметалеві радіатори опалення в Україні пройшли процедуру сертифікації і відповідають вимогам нормативних актів у сфері теплопостачання.