Групи безпеки

Надійна безаварійна експлуатація бойлера, систем обігріву з захисною группою від Аква-Тепло

Облаштування котельні для автономного опалення та гарячого водопостачання вимагає включення до складу обладнання захисних схем. На систему покладається контроль над тиском для запобігання аварійних ексцесів. При перевищенні допустимих показників група безпеки для котла опалення виводить надлишковий повітря через відповідне пристосування.

Фото группы безопасности котла в системе

Антиаварійний блок переважно встановлюється на інерційних теплогенераторах або бойлерах. Апарати, що працюють на газу, електриці і дизельному пальному вже оснащені спеціалізованої автоматикою. Інерційність подібних агрегатів низька.

Навпаки, обов'язково потрібно купити групу безпеки на твердопаливний котел, бажано - і під бойлер. Спрацювання вбудованих реле тут не вирішує проблеми. Запобігти згоранню твердого палива моментально, як подачу газу, неможливо. Позаштатну ситуацію доводиться вирішувати іншим методом. Під ці цілі торговий портал Аква-Тепло пропонує купити групу безпеки для системи опалення в Україні. Фахівці організації завжди готові проконсультувати відвідувачів інтернет-магазину, допомогти визначитися з вибором.

Структура системи та принцип функціонування

Фото латунной группы безопасности

Поставляється група безпеки котла в зборі на колекторі. Деталь впроваджується до обв'язки системи обігріву або бойлера. Корпус виготовляється з латуні - металу однаково надійного в умовах насичення вологою або парою. Складовими вузлами групи виступають:

Підключається група безпеки твердопаливного котла до генератора тепла за допомогою приєднувальних муфт. Кожен компонент системи захисту має відокремлене призначенням.

Манометр. Він дозволяє здійснювати візуальний моніторинг тиску. Також датчик буде потрібен при конфігуруванні в системах опалення закритого типу.

Повітрявідвідник. Сервісний елемент групи безпеки для котла опалення. Вузол оснащений спеціальною камерою з поплавком, контролюючим наявність води. При відсутності рідини відкривається випускний клапан. Відведення повітря використовується при заповненні контуру і протягом наступного експлуатаційного циклу. Механізмом проводиться автоматизований випуск пари, яка тільки що утворилася в корпусі котла при перегріванні.

Підривник. По суті - це аварійна ланка групи безпеки твердопаливного котла. Безпосереднє призначення елемента - зниження тиску при досягненні аварійних лімітів, зазвичай 3 бари. Цей стан нерідко виникає при закипанні теплоносія всередині водяної сорочки обладнання. Тоді група скидає пар, воду, а також суміш цих речовин. Це нормалізує стан в контурі опалення. Подібна дія властива і відводу повітря групи безпеки котла в зборі. Але клапан активується, коли викид з системи не може здійснюватися іншим способом.

Різні виконання

Необхідність купити групу безпеки на твердопаливний котел очевидна. Але, реалізувати безпечну працездатність необхідно незалежно від конструкції опалювального комплексу. Конфігурація системи обігріву визначається розширювальним резервуаром. При відкритій ємності, надлишок рідини просто виллється назовні. Під протилежний варіант застосовується латунна група безпеки для опалення закритого типу. Її структура ідентична розглянутій вище: прилад-датчик, відвідник пароподібної і рідкої маси.

Для приватного одноповерхового будинку, граничні величини тиску невеликі. На практиці цифри вміщаються всередині інтервалу 1.5 - 2 бар. Цей фактор обумовлює верхній ліміт. Під групу безпеки для опалення з розширювальним баком в двоповерховому будинку, межа підвищується до 3 бар. Це стандартні значення, реальні параметри під кожний різновид генератора тепла можуть відрізнятися. Вони вказані в супровідній документації. З паперами рекомендується ознайомитися заздалегідь.

Встановлюється латунна група безпеки для опалення закритого типу на подаючий трубопровід. Конкретне розташування - на виході з котла. В цьому випадку, відведення повітря захисного сегмента може виконувати альтернативну роль. Механізм відводить повітря, що виділяється з теплоносія в процесі експлуатації. Тому, група безпеки для опалення з розширювальним баком реалізує і функцію обслуговування. Це додатковий аргумент придбати анти-аварійну збірку під газові або електричні котли.

Группа безпеки для бойлера

Фото группы безопасности для бойлера

Масив виконує місію, аналогічну апаратурі оберігає котли опалення. Відмінною особливістю комплекту, що захищає бойлер, виявляється перелік складових групи:

Кріпиться група безпеки для бойлера також на гребінці з мідного сплаву нікельованої поверхнею. Завдання такого блочка під бойлер ширші ніж у аналога для теплогенератора. Функціонал охоплює:

Електронагрівач вже обладнаний спеціальною запірної і регулюючою арматурою. Але її пропускна здатність мала для аварійної ситуації. Точні характеристики можна запросити у співробітників компанії Аква-Тепло. Як порівняння, середня продуктивність запобіжного клапана групи безпеки для бойлера непрямого нагріву:

 

Аварійний тиск передвстановлюється виробником на рівні 6 - 7 атм, як зазначено раніше. Максимальна температура робочого середовища системи становить 120 °C.

Монтується група безпеки для бойлера непрямого нагріву в обох напрямках: горизонтальному і вертикальному. Важливо інше: зливний патрубок слід направити вниз. Змінити його положення можна через шарнірно-поворотний механізм.

Фото группы для косвенного бойлера


Ці та інші нюанси роз'яснять консультанти центру інженерної сантехніки. Майстри підкажуть яку краще купити групу безпеки для системи опалення в Україні, виходячи з моделі котла.