Контролери для систем опалення

Автоматика для обігріву власного житла - комфортно, тепло і економічно

Фото контролера для опалення та ГВП

Перехід на індивідуальний обігрів житлового приміщення і гаряче водопостачання вимагає автоматизації функціонування всього комплексу обладнання. Звичайно, опалювальні котли, деякі насоси, вже забезпечені релейною начинкою. Але, подібна автоматика - локальна і, тому не вирішує завдання управління цілком. Втім, мінімізувати втручання людини в робочий процес нескладно, досить купити контролер опалення та ГВП.

Зробити це грамотно, з вигодою для себе, допоможуть майстри центру інженерної сантехніки Аква-Тепло. Професійна безкоштовна консультація фахівців компанії дозволить швидко підібрати програмовані промислові контролери або побутові прилади.

Сфера охоплених пристроїв

Впорядковувати контролери управління опаленням і ГВП прийнято за кількома напрямками. З точки зору споживача, першорядний інтерес викликає функціонал. Важливо знати, які конкретно об'єкти здатний взяти під автоматичне керування контролер для опалення будинку. Це можуть бути:

Перш ніж купити контролер опалення і ГВП, необхідно уточнити якою апаратурою, виріб здійснює управління. Це видно навіть по комплектації базового товару. Тут під кожен об'єкт, включаючи насос, додається температурний датчик. Застосовуються контролери управління опаленням і ГВП також в профілактичних цілях. Деяка автоматика оснащена функцією anty-stop , що забезпечує включення апарату на 1 хв через заданий інтервал часу. Це запобігає закисанню насоса в період простою.

Управління з урахуванням кліматичних умов

Фото погодозавісімого контролера системи опалення

Альтернативно, температурою теплоносія можна управляти через погодозалежний контролер системи опалення ціна якого вище стандартних аналогів.

Втім, подібний пристрій швидше окупається в силу істотного зниження витрат енергоресурсів. Щомісячна економія на комунальних платежах досягає 20 - 50 % . Додатково, знижується загальне навантаження на весь комплекс, зокрема - насоси.

Прилад володіє двома режимами роботи:

  1. Як програмований контролер для опалення будинку. У даному випадку управління температурним режимом здійснюється за значеннями, заданими користувачем.
  2. Як погодозалежного блоку. Внутрішній мікроклімат регулюється відповідно до показань зовнішнього і локального датчиків.

Здійснюють погодозалежні універсальні контролери управління системою опалення та гарячого водопостачання. Допускається підключення апарату до насоса або будь-якого з контурів:

Безпосереднє управління відбувається через навантаження на насоси і сервоприводи триходових клапанів. Тут важливо звернути увагу на допустимі межі потужності підключаємих агрегатів. Величина часто вказується як граничний струм навантаження в амперах. Зазвичай універсальні контролери управління системою опалення та гарячого водопостачання працюють з периферією, яка споживає 100 - 300 Вт. Для побутових насосів цього цілком достатньо.

Програмовані промислові контролери

Апарати з відкритою логікою являють собою автономний високопродуктивний комплекс управління з можливістю підключення різнопланового обладнання. Узагальнюючий принцип дії, що характеризує промислові логічні контролери (ПЛК) включає чотири операції:

Основна перевага ПЛК у впровадженні власного ПО. Під ці цілі використовуються стандартні технологічні мови програмування - ST, LD, S-YART та інші. Другий аргумент , придбати промислові логічні контролери - можливість оперативної заміни модулів. Результат - автоматизація технологічних процесів з мінімізацією витрат.

Контролери для систем вентиляції та кондиціонування

Фото контролера для систем припливної вентиляції

Пристрої призначені для створення зазначеного якісного складу повітря, протягом заданого часу. Завдання реалізується шляхом відбору або транспортування обсягів повітря в локальні точки приміщення.

Відмінність подібних пристроїв від стандартних приладів полягає в спектрі перебудовуються параметрів. Зокрема контролери для систем припливної вентиляції здатні регулювати:

Як результат, прилади здатні повністю регулювати мікроклімат приміщення.

Серед підключаємих вузлів, присутні насоси, повітряні клапани, нагнітальні вентилятори, тепловипромінююче обладнання. Альтернативно, контролери для систем вентиляції та кондиціонування здатні керувати будь-якими багатоступінчатими агрегатами.

Контролери для твердопаливного котла

Фото контролера для твердопаливного котла

Використання подібних джерел теплової енергії, характеризується інерційним періодом, необхідним на розпалювання. Виникає потреба регулювати робочий режим вентилятора в період старту котла.

Наприклад, при запуску твердопаливного вузла число оборотів встановлюється на 50 % від граничної величини. По завершенні розпалювання, контролери для твердопаливного котла програмуються так, щоб частота обертання вентилятора впала до 30 %. Альтернативно прилади виконують управління насосами, іншими вузлами.

Максимальна економія

Описати весь спектр обладнання для автоматизації управління контурами опалення непросто. Ще складніше пересічному покупцеві, коли потрібно сприйняти масив нової технічної інформації. Рухаючись назустріч своїм клієнтам, компанія Аква-Тепло рекомендує випереджати покупку безкоштовною професійною консультацією. Досвідчені майстри допоможуть підібрати контролери для систем припливної вентиляції, насосів, іншу автоматику, відповідно конкретним запитам. Це дозволить не переплачувати за невикористаний функціонал. Особливо добре заощадити консультація допомагає на погодозалежному контролері системи опалення, ціна якого варіюється тризначними числами.