Крани балансувальні

Купити крани балансувальні в Україні

Система опалення складається не тільки з котла, трубопроводу і радіаторів. У ній присутні і деякі допоміжні компоненти, наприклад, балансувальний кран. Інша його назва, це балансування клапан. Він сприяє налагодженій роботі системи і правильному налаштуванні її пропускної здатності.

Види балансувальних клапанів

Найпопулярніший тип, це ручний балансувальний клапан. З його застосуванням можливе відключення певних ділянок і їх налаштування. Основна перевага в недорогій вартості.

Однак існують і негативні моменти. Баланс встановлюють на основі середніх технічних параметрів. При значному відхиленні параметрів, налаштування збиваються, і потрібне постійне ручне регулювання клапану.

Балансувальні динамічні клапани не мають такого недоліку. Вони монтуються в парі на «вході» і «зворотці». Регулюються під час монтажу один раз.

Застосування клапанів

Балансування обов'язкове в будь-яких складних системах. Число кранів для регулювання залежить від кількості контурів нагрівання.

При монтажі опалення багатоповерхового будинку застосовують ручні та автоматичні балансувальні клапани. З їх допомогою відбувається економія тепла на 40%.

Призначення і монтаж балансувального вентиля

Виникають ситуації, коли батареї в одному приміщенні гарячі, а в іншому набагато прохолодніше. В цьому випадку, для грамотного розподілу тепла, доцільно застосовувати балансувальний клапан. З його допомогою легко виправити ситуацію і відрегулювати тепловіддачу, набагато її підвищивши.

Балансувальний клапан, це вид запірного агрегату. Він допомагає змінити діаметр трубопроводу, по якому протікає теплоносій.

Існують деякі переваги на користь вибору такого клапану:

Монтуються балансувальні клапани в двотрубній системі опалення. За допомогою фітингів і адаптерів проводять установку. Слід також враховувати, в якому напрямку рухається теплоносій по трубах.

На деяких клапанах є стрілка. Вона вказує на переміщення теплоносія по трубах. При монтажі треба уважно поставитися до цього фактору. Неправильна установка призведе до поломки і збою.

Після монтажу клапанів, проводять трудомістку роботу по регулюванню.

Безумовно, опалювати приміщення можна без застосування такого агрегату. Однак він зробить роботу більш ефективною і створить комфортну температуру в приміщенні по будь-якому бажанню.