Крани кульові

Купити кульовий кран в Україні

Важливість підбору кожної деталі в системі незаперечна. Тому слід поставитися уважно до підбору кульових кранів. Популярними вони стали при появі сучасних матеріалів і технологій, близько 20 років тому. Через простоту пристрою, вони мають менше можливостей зламатися.

Щоб вибрати якісний виріб, слід уважно його оглянути. Визначте яким методом зроблений кульовий кран.

Оригінальні вироби виконуються методом гарячого кування, а не литтям. Це помітно по гладким бокам. Якщо зустрічаєте на поверхні напливи і шорсткості - ви тримаєте в руках підробку.

Важливим показником є маркування PN. Це означає тиск, яке він здатний витримати. Чим вище число на маркуванні, тим краще. Тим сильніше гідроудар здатний витримати запірний кульовий кран.

Потрібно чітко розуміти, з якого матеріалу зроблено виріб. Найчастіше матеріал можна побачити на різьбі - якщо кульовий кран досить важкий і на різьбі проступає жовтизна - латунний, якщо сріблястий відлив - цинковий, якщо білий - силумін. Безумовно, запірний кульовий кран з латуні вважається кращим, проте він досить дорогий в покупці.

Разновидности шаровых кранов

Так само важливим моментом є якість запірної кулі всередині. Його перевірити так само не складно. Досить піднести магніт, якщо кулька притягається - значить якість його вельми сумнівна і вам слід вибрати іншу модель. Крім того, поверхня кулі повинна бути ідеально гладкою, без зазубрин, подряпин і шорсткостей.

Діаметр кульових кранів

Багато покупців не задумуються про діаметр кульового крана і його вплив крім розміру. В реальності діаметр впливає на ряд таких параметрів:

В автономних системах показник тиску зазвичай не перевищує 3 бари. При підвищенні тиску спрацьовує запобіжна арматура даної системи. У системах централізованого теплопостачання від котелень тиск може в момент гідроудару досягати 20 бар. У нашому асортименті представлені так звані 40-атмосферні - PN40.

Чим більше діаметр кульового крана для води, тим більш відповідально необхідно підійти до вибору за критерієм його надійності. Середній повний термін служби хорошого якісного кульового крана становить не менше 30 років. У низькоякісних він, найчастіше, не визначений взагалі.

Ремонт кульового крана

Запірні кульові крани для води бувають ремонтнопридатні. Насправді доречний ремонт дорогих - розміром від 2 дюймів і вище.

Лише деякі виробники поставляють на ринок запчастини необхідні для ремонту.

У більшості випадків кульовий кран простіше і дешевше замінити на новий кращої якості.

Конструкція кульового крану:

Шаровой кран в разрезе

Конструкція в більшості випадків типова. Хороший кульовий кран складається з таких деталей:

Вибираючи запірну арматуру, звертайте увагу на матеріал виготовлення корпусу і матеріали комплектуючих. Хороший кульовий кран гарний навіть у деталях.

Монтаж кульових кранів:

Основні варіанти встановлення запірної арматури:

Монтаж запірної арматури зазвичай проводиться з використанням ушільнюючих матеріалів типу паклі, ФУМ-стрічки чи герметизируючих рідин.