Манометри для вимірювання тиску

Манометри - вимірювально-контрольний прилад для побутових і технічних застосувань

Вимірювання тиску газоподібного середовища, води або іншої рідини затребуване в різних прикладних застосуваннях. Зокрема, манометр технічний - невід'ємний елемент системи автоматичного контролю, необхідний для справного функціонування трубопроводів, систем подачі води. Сфера використання апарату охоплює медицину, науково-виробничий комплекс, промисловість, транспортну галузь і житлово-комунальний сектор. Тому, купити манометр для вимірювання тиску необхідно, виходячи з області технічного застосування, необхідної точності результату.

Різновиди

Одним з критеріїв класифікації виступає тип вимірювань. Так, диференційний манометр призначений для визначення різниці тисків. При вимірі малих величин потрібен натискомір - технічний апарат, який вимірює низький тиск. Протилежний варіант - пристрій, що дозволяє вимірювати тиск газу, води в діапазоні величин 315 бар і вище. Інші технічні критерії класифікації включають:

  1. Принцип дії.
  2. Клас точності.
  3. Діаметр корпусу.
  4. Тип під'єднання до системи.

Останній пункт вимагає врахувати вид різьби і розташування штуцера: осьовий або радіальний. Ефективний діаметр корпусу в обмеженому просторі становить до 63 мм. Навпаки, купити манометр для вимірювання тиску води або газу на віддаленому об'єкті краще діаметром 250 мм. Ці та інші нюанси вибору допоможуть вирішити технічні фахівці компанії Аква-Тепло.

Клас точності манометра

Характеристика, що визначає максимальну похибку результату. Важливо розуміти, що неточність виміру залежить і від технічного діапазону вимірювань. Фактично, клас точності манометра показує величину похибки у відсотках від верхньої межі шкали. Характеристика приймає одне з таких значень:

Так, технічний датчик зі шкалою в 10 кПа і класом точності 0.15 забезпечить похибку 0.015 кПа. Природно, що підвищення межі вимірювань, збільшить абсолютні значення неточності результату.

Класифікація за принципом дії

Механізм вимірювання тиску води, іншого середовища грунтується на його врівноваженні певним зусиллям. Виходячи з цього, прилади розрізняють по виду використовуваної протидіючої сили на наступні категорії:

Окремим класом стоїть диференційний манометр, що показує різницю тисків.

Електроконтактний манометр призначений для сигналізацій, систем контролю. Датчик має дві контактні стрілки, що обмежують нижню і верхню межу тиску. При їх досягненні електроконтактний манометр замикає ланцюг, викликаючи певний відгук системи на подію.

Рідинний манометр працює за принципом сполучених посудин. Найпростіший приклад - ртутний барометр. Важливо відрізняти цей технічний прилад і датчик вимірювання тиску води. Для подібного виміру може використовуватися механічний пристрій. Оскільки рідинний манометр відображає величину висотою стовпа, то його одиницями виміру виступають міліметри або сантиметри.

Манометр гліцериновий

Альтернативно, в'язка рідина може використовуватися для поліпшення робочих характеристик. Наприклад, вібростійкі манометри зазвичай заповнюються гліцерином. Як результат, цей вид вимірювальної техніки отримав назву манометр гліцериновий. Перевага їх перед сухими датчиками полягає в наступному:

  1. Чітке зняття показників. Стрілка на шкалі не тремтить при вібраціях. Відсутність конденсату гарантує чистоту оглядового скла.
  2. Надійність експлуатації. Наповнення гліцерином знижує тертя внутрішніх вузлів, виключає їх корозію.
  3. Робота в тяжких умовах.

Вібростійкі манометри дозволяють визначати тиск при істотній амплітуді пульсацій вимірюваного середовища. Також, датчик відмінно справляється з високочастотною вібрацією.

Система контролю водопостачання

Відхилення тиску всередині трубопроводу для води небезпечні розривом магістралі або появою бульбашок повітря. Вони здатні викликати корозію на внутрішніх стінках. Манометр для води зазвичай встановлюються на напірному трубопроводі. Оптимальним місцем розташування приладу виступає його близькість до реле або гідроакумулятора. Під побутові потреби логічно придбати манометр для води зі шкалою до 6 бар. Цього достатньо, оскільки натиск в житловому секторі становить 4 - 5 бар.

Високоточні пристрої для вимірювання тиску

Манометр технічний володіє незручністю зчитування показань по положенню стрілки. Альтернативу йому складає електронний манометр. Прилади поділяються на перетворювачі тиску і вимірювачі-регулятори. Переважно електронний манометр використовується при автоматизації технологічних процесів.

Широка різноманітність приладів створює проблеми вибору пересічному покупцеві. Вирішити їх допоможуть фахівці компанії Аква-Тепло. Безкоштовна консультація дозволить правильно підібрати датчик тиску, уточнити умови його монтажу.