Мідні фітинги

Мідні фітинги – універсальне довговічне та надійне кріплення різнородних труб

Серед фасонних виробів, мідний фітинг – найбільш дороговартісний, що не знижує заребуваності до цього виду товара. Важливо, що сфера реалізації продукту переверхує по об'єму аналоги. Це водо- і газопостачання, перекачка нафтопродуктів. Герметичні з'єднання встановлюються на трубопроводах, опалювальних чи охолоджуючих системах, в кондиціонерах, гідравліці й пристроях гальмування.

Найкращу герметичність стику забезпечують мідні фітинги під пайку, купити в Україні їх пропонує інтернет магазин Аква-Тепло. До послуг відвідувачів сайту широкий ассортимент товара, безкоштовна консультація спеціалістів.

Мідний фітинг – фактори, що компенсують відносно високу вартість

Очікувати дешевої ціни на фітинги з міді вкрай складно. Так Чому ж цифри прайс-листа не бентежать покупця? Причиною тому служать властивості металу, відповідно продукції з нього, которі відрізняють:

  1. Високі робочі температури – 250 °C і вище. Сам металл плавиться при 1083 °C.
  2. Пластичність. Мідні фітинги для водопровода здатні витримувати замерзання води, внаслідок відсутності в метала межі холодокрихкості. Величина наближається до абсолютного нуля (-273 °C).
  3. Низький рівень шорсткості поверхні. Сам мідний водопровід, фітинги на ньому, практично не схильні до відкладень зсередини.
  4. Здатність витримувати тиск до 100 бар.
  5. Хімічна інертність, що дозволяє транспортувати нафтопродукти, інші агресивні середовища.
  6. Довгі строки експлуатації. Фітинги для мідної труби здатні прослужити 80 років і більше.

Звісно, морозостійкість міді не виключає повністю пошкодження магістралі при замерзанні. Але вірогідність, що встановлені на мідний водопровід фітинги розірве в місцях стику, невелика відносно інших матеріалів. Додатковий аргумент – бактерицидні властивості. Мідні фітинги для водопроводу служать своерідним санітарним фільтром.

Класифікація – незйомні та розбірні конструкції

Існує декілька методик стикування ділянок магістралі фасонними виробами. По цій характеристиці фітинги для мідної труби класифікують на ряд різновидів:

Перші два типи кріплення відносяться до нероз'ємних з'єднань, інші допускають багатократне використання. Кожна конструкція володіє визначеним рівнем герметичності, потребує власного підходу при установці.

Фітинг мідний під пайку – гарантія якісного стику

По рівню герметичності ці вироби міцно утримують лідерство. Додатковий плюс пайки – легкість крепіжа. Щоб встановити мідні фітинги для пайки труб, необхідний тільки пальник. Їх альтернативна назва – капілярні, що пов'язано з особливостями монтажу з'єднувальної ланки.

Припій, данний вид товару – це тонка проволока. На фітинги для пайки мідних труб вона встановлена під внутрішньою різьбою деталі. Залишається тільки покрити флюсом частину труби, перед тим як надіти на неї фітинг. Пайка стику відбувається шляхом його нагріву пальником.

Пайка медного фитинга фото

Припій розплавляється й заповнює проміжки в силу капілярного ефекту. Тому фітинг мідний під пайку й отримав одноіменне альтернативну назву. Завершувальна стадія – зачистка місця стику, після чого труба готова до довгострокової експлуатації.

Різьбові мідні пресс фітинги

їх розглядають як альтернативу пайці. Друга особливість конструкції – універсальність використання. Ці вироби крайнє рідко монтуються на конструкції з міді. Переважно, мідні пресс фітинги з'єднують металлопластикові й полімерні труби. Також, модель застосовується під крепіж у вогненебезпечних умовах; наявність каністр с ГСМ, наприклад. Тоді мідні фітинги для пайки труб не можуть бути встановлені, оскільки потребують нагріву відкритим полум'ям. Недолік технології один – монтаж потребує спеціального пресу.

Альтернативою пайці і пресу выступають різьбові фітинги для мідних трубок. Ця лита конструкція забезпечує з'днання як однакових, так і різновеликих ділянок трубопроводу. Виріб має внутрішню чи зовнішню різьбу, але потребує ущільнення спеціальною льняною косою. Це ускладнює монтаж. Такі фітинги для мідних трубок неможливо встановити без обертання останніх.

Роз'ємні деталі

До цього виду відносятся американки й обжимні моделі. Останні отримали назву компресійні фітинги для мідних труб. Обидва різновиди виробів об'єднує можливості монтажу без обертання об'єднуваних фрагментів трубопроводу.

Додатково, обжимні насадки розміщуються в місцях обмеженого доступу чи де недоречно використовувати фітинги для пайки мідних труб. Наприклад, з'єднання полімерною й металічною трубою чи вогненебезпечні місця.

Одна або обидві сторони такої деталі мають наступну структуру:

Фото медного фитинга разъемного

Встановлювати компресійні фітинги для мідних труб швидко й просто, допускається їх багатократне використання. Недолік – з'єднання необхідно періодично перевіряти, підтягувати. Особливо, це характерно для трубопроводів, що піддаються вібрації.

Схема обжимного фитинга

Новою альтернативою компресійним моделям выступають самофіксуючіся обжимні фітинги для мідних труб. З'єднувальна система включає:

Фактично, пружина – це також кільце з рядом зубців.

З'єднання елемента з трубопроводом здійсюється без додаткових інструментів. Труба заштовхується всередину деталі, надягаючи на себе тарільчату пружину, та фіксує її в розпорному кільці. Повторне використання обжимних фітингів для мідних труб потребує тільки замені пружини.

Вибір за Вами

Електронний каталог інтернет магазину Аква-Тепло пропонує з'єднувальні елементи будь-якої форми й типу. Конкретизувати вибір під Ваші умови допоможуть майстри компанії. Спеціалісти допоможуть оптимально підібрати мідні фітинги під пайку, купити в Україні розйомні обжимні кріплення.