Муфти різьбові

Муфти різьбові латунні – надійне й герметичне з'єднання металічних конструкцій

Фото муфты резьбовой латунной

Проведення металевого трубопроводу пов'язано з низкою труднощів, одна з яких обмеженість сегментів магістралі по довжині. Ефективний спосіб стикування ділянок в подібній ситуації представляє муфта різьбова з'єднувальна для труб.

Найпростіший варіант такої конструкції - товстостінний циліндр з внутрішньою різьбовою насічкою. Простота деталі забезпечує невисоку вартість виробу, незалежно від матеріалу. Втім, купити муфту латунну в Україні вигідніше ніж сталевий аналог. Регулярна поява конденсату на стику викликає ефект прикипання у конструкцій зі сталі. Латунна муфта сполучна сантехнічна позбавлена такої вади. Інші цікаві нюанси щодо нарізних виробів, підкажуть консультанти центру інженерної сантехніки Аква-Тепло. Професіоналізм співробітників компанії - гарантія правильного вибору латунного кріплення для систем опалення та водопостачання.

 

 

Муфти з'єднувальні різьбові для труб – різновиди моделей

Простий з виду виріб відрізняється не тільки типом матеріалу виконання і габаритами. Додатковою класифІкаційною ознакою виступає співрозмірність з'єднуваних конструкцій, що виділяє два типи латунних деталей:

Поверхня різьбової муфти також відрізняється різноманітністю. Гладка латунна арматура вимагає розвідного ключа. Подібна продукція не так популярна. Переважно використовується 6-гранна різьбова сполучна муфта для труб, що затягується гайковим ключем.

Загальні параметри різьбових деталей

Використання латунних деталей при правильному монтажі забезпечує тривалу герметичність стику. Умовні робочі характеристики, якими володіє муфта трубна з різьбленням:

Стандартний сортамент латунних фітингів включає діапазон: 15 - 50 мм. Додаткова перевага муфти різьбової сполучної для труб - низька вага. Маса виробу становить від 40 до 50 грам. У вітчизняному виробництві для продукції використовується латунь марок: CuZn39Pb3, CuZn36Pb2As. Технологія виготовлення - гаряче штампування.

Покращення робочих якостей різьбової арматури

Фото латунной никелированной муфты

Перевага латуні як матеріалу, пов'язана з високим рівнем корозійної стійкості. Збільшити експлуатаційний ресурс муфти сполучної сантехнічної дозволяє нанесення покриття: хромування або нікелювання.

Це покращує наступні характеристики різьбової латунної продукції:

Товщина нанесеного шару на поверхню різьбової сполучної муфти для труб залежить від типу металу. З хромом це 0.327 - 1.470 мкм, у нікелю покриття товщини: 12.6 - 15.3 мкм. Перевищення зазначених нормативів погіршує загальний рівень адгезії. Покриття стає схильним до появи тріщин, втрати робочих якостей.

З'єднання різьбових сегментів з відрізняючимся поперечним перерізом

Альтернативно, під найменування перехідної муфти для труб різного діаметру використовується термін редукційна.

Він вказує, що перетин однієї з ділянок трубопроводу зменьшується. Функціонал нарізної деталі не обмежується виключно стикуванням різнопрохідних ділянок. Додатково, муфта редукційна латунна забезпечує:

Стандартне застосування нарізного латунного фітинга - звуження або розширення магістралі, може виконуватися різними способами. Наприклад, перехідна муфта для труб різного діаметру може використовуватися для поетапного збільшення перетину магістралі.

Фото латунной редукционной муфты

Маркування продукції

Ідентифікація арматури проводиться за допомогою присвоєння спеціального коду. Так, муфта сполучна сантехнічна містить наступні параметри: розмір різьблення в дюймах і довжина (опціонально). Нерідко вказується номінальний діаметр ДУ. Це безрозмірна величина. Вона визначає не габарити муфти трубної з різьбленням, а пропускну здатність трубопроводу. Уникнути казусів при виборі виробів, допоможуть фахівці компанії Аква-Тепло. Безкоштовна консультація доступна всім відвідувачам інтернет-магазину.

Муфти з'єднувальні різьбові для труб випускаються в трьох модифікаціях:

Цей параметр характеризує товщину стінки й вказується додадтково в специфікації до товару. Сучасні електронні каталоги, переважно містять два різновиди продукту. Це муфта з'єднувальна для металічних труб бюджетна і посилена модифікація.

Особливості монтажу

Якість різьбового сполучення неправомірно вважається малонадійною. Дотримання правильної технології установки муфти редукционної латунної або рівнопроходної арматури гарантує герметичність стику. Вона включає кілька етапів:

  1. З'єднувані кінці очищуються від задирок, іржі інших нальотів чи бруду.
  2. Лляне пасмо намотується на трубну різьбу по годинниковій стрілці з поетапним потовщенням шару тканини.
  3. Підмоточний матеріал просочується спеціальним складом - залізний сурик на натуральній оліфі.
  4. На кінець конструкції муфта з'єднувальна для металічних труб накручується гайковим чи розвідним ключом.
  5. Видалити залишки підмоточної нитки.

Затягувати латунну арматуру необхідно акуратно, щоб виключити руйнування деталі. Аналогічним методом монтується другий кінець. Відмінність в тому, що тепер трубна конструкція вкручується в фітінг.

Альтернативний спосіб кріплення муфти перехідної з внутрішнім різьбленням з латуні - зганяння. Ця методика використовується, щоб виключити обертання труб. Сполучаємі ділянки магістралі повинні мати дві різьби: довгу і коротку. Порядок дій наступний:

  1. На довгу насічку накручується «насухо» контргайка та муфта.
  2. Коротка насічка обмотується ущільнювачем, після чого підноситься до місця стыку. На неї зганяється фітинг з довгого різьбового фрагменту до упору. Залишки ущільнювача прибираються.
  3. Контргайку скручуютьвпритул до муфти, попередньо намотавши з торця останнюї звиту, а не розсічену підмотку.

Муфта перехідна з внутрішнім різьбленням з латуні допускає різні види ущільнювача. Під ці цілі може бути використана ФУМ-стрічка, або спеціальні склади - герметики. Придбати їх нескладно. Щодо самої деталі: купити муфту латунну в Україні з повною консультативною підтримкою пропонує компанія Аква-Тепло.