Зворотні клапани

Якісний, недорогий захист магістралі від зворотнього водотоку з компанією Аква-Тепло

Фото видов обратных клапанов

Подача води, іншого робочого середовища в трубопроводах здійснюється за допомогою створення певного тиску. Падіння цієї характеристики призводить до зниження напору. При певних умовах наслідки можуть супроводжуватися зміною потоку на протилежний зміст. Виключити аварію дозволяє водяний зворотній клапан, ціна якого досить умовна, щоб нехтувати установкою пристосування.

Індивідуалізація систем водопостачання та обігріву, призводить до необхідності побудови автономних водних магістралей. Тому купити зворотний клапан для насоса в свердловину, під бойлер, пристрій обліку водоспоживання - буденна задача. Вирішити її професійно допоможе центр інженерної сантехніки Аква-Тепло. Безкоштовна консультація фахівців знизить тимчасові витрати на вибір і придбання недорого продукту.

 

Загальний опис функціонування

Незалежно від конкретної моделі: клапан зворотний муфтовий, фланцевий та інше, принцип дії пристрою заснований на простому механізмі. Запірна деталь - стулка, куля або золотник, звільняє прохід для води під її тиском. Падіння напору в магістралі до граничної величини викликає повернення затвора в природне положення. Сила впливу всередині зворотного клапана для води в квартирі вже не здатна утримувати заслінку. Як результат, відтік рідини в зворотному напрямку повністю перекритий. Залишається визначитися, які різновиди затворів існують на практиці.

Різновиди арматури

Область застосування виробу не обмежується виключно побутовими цілями. Купити зворотний клапан для води, іншого робочого середовища - завдання, актуальне в комунальному господарстві та промисловості. Класифікація пристроїв базується на трьох параметрах: матеріалі виконання, типі запірної конструкції і способі кріплення. Відповідно вказаним критеріям розрізняють 4 різновиди:

Матеріалом виконання під клапан зворотний муфтовий виступають чавун, нержавіюча сталь і сплави міді: латунь, бронза. Нарешті, за способом установки існують муфтові (різьбові) варіації і фланцеві моделі. Відокремлено розглядається клапан зворотній, розміри і вага якого гранично малі. Зокрема, діаметр виробів коливається в діапазоні 15 - 200 мм.

Фото межфланцевого обратного клапана

На що ще звернути увагу при виборі

Обмежитися перерахованими раніше параметрами, щоб правильно купити зворотний клапан для води - недостатньо. Додатковими критеріями вибору конкретної моделі виступають:

Всі вони вказані в електронному каталозі інтернет магазину Аква-Тепло. Супроводжує кожен водяний зворотний клапан ціна і перераховані раніше параметри. Одиниці виміру номінального діаметра DN або ДУ розкриті нормативним документом ГОСТ 28338-89. Діапазон температур визначається типом матеріалу корпусу і ущільнювача:

  1. 90 – 180 °C, зворотній клапан для води в квартирі з латуні з EPDM чи VITON.
  2. 250 °C під чавунний корпус і латунний ущільнювач.
  3. 350 °C – вироби, де основа і ущільнювальний шар виготовлені з нержавіючої сталі.

Граничні характеристики тиску вказуються за допомогою PN. Детальна інформація зведена в ГОСТ 26349-84. Альтернативні одиниці виміру - МПа. Наприклад, кульовий зворотний клапан для опалення розрахований на 0.7 МПа, під воду - до 1.6 МПа. Промислові варіації працюють при показниках 4.0 МПа і вище. Перетворити ці одиниці в звичні нескладно: 1 бар (атм) ~ 10 МПа.

Пелюстковий зворотній клапан для опалення

Подібний різновид арматури альтернативно називається гравітаційною. Основне застосування - комбінована схема циркуляції. Конструкція характеризується розгалуженням зворотнього трубопроводу перед котлом на пару паралельних ліній. Одна магістраль містить насос, інша - пелюстковий зворотний клапан для опалення.

Схема подключения обратного клапана

В умовах примусового руху води, тиску в «природній» ділянці недостатньо, щоб розблокувати затвор. Зупинка насоса сприяє створенню необхідного напору по альтернативному плечу. Як результат, відкривається затвор.

Пелюсткова форма заслінки для води представлена двома діапазонами діаметрів:

  1. Прості. Цей варіант прийнятний, якщо потребується купити зворотній клапан для насоса в свердловину чи під інші побутові ціли. Діаметр не перевищує 400 мм.
  2. Безударні. Встановлюються на крупногабаритних трубопроводах. Ця арматура оснащена спеціальним механізмом, що пом'якшує повернення золотника в сідло.

Сортування за розміром пов'язане з тим, що гравітаційний клапан зворотний фланцевий чавунний може швидко вийти з ладу. Сильний удар заслінки об посадочне місце здатний зруйнувати механізм. Втім, гравітаційні моделі - не єдиний варіант для запобігання зворотного потоку води.

Підйомний і кульовий зворотній клапан для опалення, водопостачання

Запірний елемент, як правило чавун, а куля з гуми. Подібна арматура затребувана в сантехніці. Механізм монтується на трубах невеликого діаметра. Універсальність експлуатації - важлива перевага. Кульовий зворотний клапан для лічильника води підходить під інші рідини, що володіють в'язкою або неоднорідною консистенцією.

Альтернативою йому виступає підйомний варіант. Сфера експлуатації цієї арматури включає котельні та промислові підприємства. Як транспортується робочого середовища виступають: вода, пар, стиснене повітря. Зазвичай, кріплення у такого клапана зворотного фланцеве, чавунний корпус і затвор зі сталі або мідного сплаву.

Вибрати захист від зворотного потоку води під побутові цілі нескладно. Інтернет магазин Аква-Тепло пропонує зворотні клапани для лічильника води, бойлера, опалювальної системи. Центр інженерної сантехніки допоможе навіть, якщо монтаж запірної арматури вимагає економії простору. Наші консультанти полегшують пошук найбільш економічного, одночасного надійного, рішення. На допомогу приходить клапан зворотній - розміри, вага і спосіб кріплення якого: компактні, легкі, прості.