Радиаторні крани

Радіаторна запірно-регулююча арматура від Аква-Тепло 

Забезпечити гнучкість функціонування і обслуговування автономного контуру покликані регулювальні крани для радіаторів опалення. Цей вид запірної арматури геть відсутній в старій централізованої системи подачі тепла. Навпаки, сучасна схема індивідуального опалення обов'язково передбачає мінімум один термокран на батарею. Функція пристосування не обмежується регулюванням потоку в нагрівальний модуль.

Фото видов радиаторных кранов

Завдяки термостатичній запірній арматурі, демонтувати радіатор для обслуговування або інших цілей - гранично просто. Виключається необхідність зливати воду з контуру, наприклад. Тому, купити радіаторний кран кутовий, прямий або термостатичний в магазині Аква-Тепло - перший крок до теплого затишного будинку. Вибрати конкретну модель термокрана на батарею, визначитися з іншими вузлами опалювальної системи допоможуть консультанти компанії.

Основні різновиди запірно-регулюючих приладів

Виходячи з взаємного розташування трубопроводу і батареї, встановлюють кран кутовий для радіатора або арматуру прямого типу. Нерідко, вибір конкретного варіанту пов'язаний з уподобаннями фахівця, що вмонтовує магістраль. Додатково, пристосування класифікуються по ряду інших характеристик:

  1. Матеріал корпуса. Зокрема, регулируюючі крани для радіаторів опалення в Україні випускаються з металу – нержавіюча сталь, бронзи, латуні чи пропілену.
  2. Номінальний діаметр. Пріоритетно використовуються два різновиди – ½” і ¾”. Півлюймовий варіант більш затребуваний, що пов'язано с аналогічним розміром отвору для підключення у сучасних панельних радіаторів.
  3. Тип кріплення. Поліпропіленові клапани реалізовані під пайку. Серед металічних конструкцій – це запірний кран для радіатора опалення з американкою чи різьбовим з'єднанням.
  4. Функціонал. У відповідності до розміщення клапану розрізняють крани подачі, зворотки і термостатичні моделі.

Якраз останній пункт виступає визначаючим критерієм при виборі конкретної моделі регулювальних кранів для радіаторів опалення. Кожний з представлених варіантів призначено під специфічну ділянку контура.

Подаючий і зворотній клапани

Попереднє налаштування батареї проводиться через відсічні кульові крани для радіаторів опалення. Коли операція завершена, настроювальний механізм блокується за допомогою різьбової заглушки. Розташовується арматура на ділянці виходу теплоносія з нагрівального агрегату.

Біля входу монтується, наприклад, кран кутовий для радіатора. За допомогою цього механізму здійснюється управління витратою теплоносія в ручному режимі. Такі клапани особливо ефективні при протяжній магістралі. Вони дозволяють вирівнювати рівень тепловіддачі у різно-віддалених щодо котла батарей.

Термостатичний клапан радіатора системи опалення

Пристрій призначений під автоматичний контроль температури всередині приміщення. Розташовується клапан на ділянці трубопроводу, що подає. Подібний термостатичний кран радіаторний з термоголовкою осьовою володіє, як правило, мікрометричним гвинтом.

Фото термостатического клапана для радиатора

Це допускає тонке варіювання температурою всередині приміщення. Термоголовка крана реалізована у вигляді кільця, оснащеного чутливим елементом. Цей блок реагує на температурні коливання, відповідно підлаштовуючи потік теплоносія через радіатор. На термостатичний кран для батареї опалення ціна вище, ніж у ручного клапана. Компенсується різниця вартості більш економним витрачанням енергоресурсів.

Альтернативу, термостатичним кранів радіаторним з термоголовкою осьовим складають конусні вентилі з плавною зміною потоку. Замість регулюючого елемента допускається установка дворежимного клапана або крана. Пристосування має положення відкрито і закрито.

Монтаж термостатичних регулюючих кранів для радіаторів опалення в Україні здійсюється переважно в двотрубній системі. На однотрубну магістраль подібна варіація підключається тільки з байпасами. Що стосується останньої варіації, її установка.

Додаткові критерії вибору

Базове правило установки запірної та термостатичної арматури – відповідність матеріалів її корпусу і трубопроводу. Зокрема, купити радіаторний кран кутовий пропіленовий необхідно для магістралі з пластику. У металічних конструкцій бажано не поєднувати метали, що складають гальванічну пару. Наприклад, не ставити латунні чи бронзові термостатичні, а також шарові крани для радіаторів опалення з алюмінію.

Важливо звернути увагу і на слідуючі характеристики:

Очевидно, що під індивідуальне опалення приватного будинку цілком достатньо 4 бар. Більш високі параметри термостатичного крана потрібні для висотних будівель, з кількістю поверхів не менше п'яти. З іншого боку, показник робочого тиску клапана побічно свідчить про якість виконання. Останній аспект - спосіб з'єднання. Металевий термостатичний або запірний кран для радіатора опалення з американкою вигідніше придбати в силу спрощеного монтажу.

Інші різновиди з'єднувальної ланки включають:

Фото радиаторного крана с американкой

  1. Різьбове. Стандартні кріплення Mnx1.5, де n - номінальний діаметр, а 1.5 - характеризує величину різьбового кроку в мм. Також застосовуються типи різьблення Click - само-замикаючийся варіант для швидкого монтажу і авторський. Останній розробляють виробники арматури під власні термоголовки.
  2. Євроконус. Роз'ємне з'єднання з накидною гайкою по типу американки використовується при підключенні до металопластикового трубопроводу. Під металеві магістралі різьбове кріплення маркується провідною літерою R.
  3. Зварне. Можлива установка крана або клапана під пайку. Перевага - висока герметичність, недолік - з'єднання не підлягає розбиранню.

Окрему категорію становить клапан, що дозволяє видаляти повітря з нагрівального модуля. Механізм, випускається під викрутку або спеціальний ключ. З практичних міркувань рекомендується купувати перший варіант «Маєвського». Дійсно, викрутка завжди під рукою.

Вирішити виникаючі питання щодо запірної арматури допоможуть фахівці компанії Аква-Тепло. Професійна консультація забезпечить оптимальний вибір термостатичного крана для батареї опалення, ціна не завищена непотрібними хитрощами. Відвідавши центр інженерної сантехніки, Ви швидко підберете модель клапана, відповідно до конкретних запитів.