Радіатори опалення

Сучасні радіатори опалення – стиль та тепла атмосфера Вашого дому

Обов'язковий компонент системи обігріву житлових приміщень центральної чи автономної – сучастні радіатори опалення. Виріб відрізняється від попередників – чавунних ребристих батарей широкою варіативністю, стильним дизайном, підвищенною тепловіддачею. Купити радиатори опалення в Україні під центральну чи автономну систему обогріву пропонує магазин надійної сантехніки Аква-Тепло. Спеціалисти компанії нададуть професійну консультативну підтримку, здійснять монтаж батарей, при необхідності.

Як правильно підібрати прилади

Зорієнтуватися у різноманітті моделей батарей набагато простіше, якщо зосередитися на двох важливих показниках. Це рабочий тиск і теплова потужність радиатора. Перший критерій особливо важливий для систем центрального обігріву. Тиск всередині опалювального контуру багатоповерхового будинку складає 10 бар, але сила гідроудару може досягати 30 бар.

Для приватного будинку величини значно нижчі та не превищують 3 бара. Тому сучастні радіатори опалення під автономну систему можна вибирати незалежно від типу матеріала:

Альтернативним критерієм вибору виступа країна виробник. Для порівняння приведемо деякі показники. Європейські, зокрема сталеві турецькі та італійські радіатори опалення характеризуются товщиною стінки 1.2 мм. Цього досить, щоб забезпечити високі параметри тепловіддачі і надійність в експлуатації. Навпаки, китайські радіатори опалення мають більш тонкі стінки, до 0.6 мм. Підключати такі агрегати до центральної системи не рекомендується. Однак як радіатори опалення для приватного будинку – це досить прийнятне, недороге рішення. Під центральну систему краще замовити чавунні чи біметаллічні вироби.

Сталеві агрегати

Переваги, характеризуючі вертикальний радіатор опалення із сталі – малий об'єм теплоносія та відносна стійкість до коррозії. Запобігти їй можна, використовуючи воду з фактором pH 8.3 – 9.5. Друге правило – не залишати сталевий вертикальний радіатор опалення на довгий час без теплоносія. Недоліе подібних приладів  – чутливість до гідроударів, вносить деякі ризики їх застосування у будинку з центральним опаленням.

По стилю виконання сталеві батареї ділять на три категорії:

  1. Панельні – оптимальні, як радиатори опалення для приватного будинку.
  2. Секційні. Характеризуються підвишенним робочим тиском до 16 бар.
  3. Трубчасті. Мають підвищенний розхід теплоносія.

Останні два різновида виділяються більш високою вартістю, тоді як перша – найбільш затребувана.

Фактично, по структурній схемі панельні моделі представляютю собою конвекційні радиатори за рідким виключенням. Їх маркування містить дві цифри, перша значить число панелей, друга – коеффіцієнт оребрення. Конвекційні радіатори переважніші, так як забезпечують природну циркуляцію теплого повітря, мають більшу площу теплообмінника. Перевага конфігурацій без конвекції 10, 20 і 30 тільки в простоті їх прибирання.

Система з алюмінію

Основна перевага - теплова потужність радіатора. До недоліків потрібно віднести хімічну активність алюмінія, яка задає низьку стійкість металу до коррозії. Тому, якісні моделі, зокрема алюмінієві італійські радіатори опалення, мають полімерне покриття всередені.

По способу виготовлення розрізняють литі та екструзійні радіатори. Перший спосіб виробництва вирізняється якістю, але має більший об'єм самого радіатора опалення. Моделі, видавлені на екструдері – бюджетний продукт, як при купівлі, так і у процессі експлуатації. Малий об'єм радіатора опалення знижує витрату теплоносія.

Біметалічне виконання під центральну систему обігреву

Оптимальна конфігурація, незалежно від країни виробника. Єдиний недолік біметаллічних систем – висока ціна. Турецькі радіатори опалення в такому виконанні мають в собі три важливих якості:

  1. Контактуючий з водою метал – сталь, має стійкість до коррозії.
  2. Зовнішнє алюмінієве покриття надає приладу високий коефіцієнт тепловіддачі.
  3. Можливість встановлення у центральній системі опалення, завдяки робочому тиску до 16 бар.

Придбати радіатори опалення в Україні на сайті компанії Аква-Тепло можна як у классичному, так і дизайнерському виконанні. Останній варіант забезпеить не тільки комфортну температуру, але і душевне тепло.