Реле тиску для насосів

Реле тиску для насосів – захистні та управляючі пристрої від компанії Аква-Тепло

Нормальне функціонування автономної структури водопостачання забезпечується вузлом, де найбільш важлива роль відводиться помпі. Знизити навантаження на основний агрегат, захистити апарат від «сухого ходу», дозволяє механічне реле тиску води.

 Фото встановленого реле тиску на насосі

Як правило, насосна автоматика в Україні експлуатується спільно з гідроакумулятором, контролюючи рівень напору в автономному водопроводі. Це своєрідний страхувальний поліс. Дійсно на блок автоматики для насосів, ціна істотно нижче вартості самого агрегату. Різниця може становити десятки разів, а вигода - справне, тривале функціонування всього комплексу.

Купити автоматику для насоса в Україні на базі професійної консультації пропонує інтернет-магазин Аква-Тепло. Фахівці компанії роз'яснять нюанси функціонування нескладного механізму. Також майстри допоможуть підібрати реле тиску води для насоса під конкретну схему водопостачання.

Принцип роботи

Незалежно від виробника, вся насосна автоматика в Україні має два сегменти: електричний і механічний . Вони представлені клемної групою і парою пружин, відповідно. Зміна жорсткості останніх, забезпечує межі замикання / розмикання електроконтактів. Тому регулятор часто називається як, саме механічне реле тиску води.

Основним пристосуванням виступає рухома пружинна секція. Її зміщення в бік контакту «мінімального тиску» здійснюється при ослабленні напору рідини. Електричне коло замикається, що призводить апарати в дію. Навпаки, зростання натиск штовхає пружинну групу до рівня максимуму. При його досягненні контакти реле тиску води для насоса розмикаються і контрольоване пристрій вимикається.

Функціонал механізму може розширюватися, наповнюючи його додатковими компонентами:

Як видно, принцип роботи автоматики тиску води для насоса надзвичайно простий. Такий же нескладної виявляється схема підключення релейного пристосування.

Установка і регулювання

Фото реле тиску з трійником і манометром

Механічний монтаж реле тиску рекомендується провести на трійнику, встановивши там і контрольний манометр.

Прилад знадобиться при регулюванні релейної автоматики для насосів. Електричне підключення проводиться трьома групами роз'ємів, розташованими під кришкою апаратури:

Наступний етап - регулювання граничних показників тиску, де необхідна присутність манометра. Зазвичай релейний автоматика для насосів поставляється із заводськими параметрами граничних значень тиску. Для включення використовуються величини 1.4 - 1.8 бар . Граничний рівень відключення примусової подачі води виробник встановлює в інтервалі 2.5 - 3.0 бар.

Відрегулювати контролер тиску води для насоса можна наступним чином:

  1. Відкрити кран, очікуючи моменту старту примусового прокачування води помпою. Отриманий, за допомогою манометра, показник відповідає нижній межі.
  2. Перекрити водоподачу, чекаючи поки тиск досягне верхнього рівня настройки реле. Зареєструвати значення.
  3. Підкоригувати, при необхідності, мінімальну і максимальну межі.

Контроллер тиску води для насоса дозволяє переналаштовувати тільки обидва рівні одночасно регулюванням жорсткості великої пружини. Затискаючи гайку, власник апарату одночасно піднімає значення спрацьовування, відпускаючи - знижує. Для налаштування різниці між тиском включення і зупинки контрольованого обладнання використовують меншу пружину.

фото реле тиску без кришки

Критерії вибору

Вони засновані на функціоналі пристосування і його технічних характеристиках. Поряд з регулюючим механізмом, веб портал Аква-Тепло пропонує реле тиску з захистом від сухого ходу. Серед технічного потенціалу звернути увагу необхідно на наступні параметри:

Наступним критерієм вибору виступає тип реле: силове або сигнальне. У першому випадку управління здійснюється безпосередньо. Тут важливою величиною стає максимальний струм комутації (зазвичай 10А) . Навпаки, сигнальний контролер тиску води для насоса генерує низьковольтний імпульс на панель управління.

Реле тиску з захистом від сухого ходу

Це окремий блок автоматики для насосів, ціна якого особливо не відрізняється від стандартного регулятора. Область використання реле переважно охоплює заглибні агрегати. Втім, їх застосування з поверхневими моделями не виключається. Визначальним фактором виступає робота помпи спільно з гідроакумулятором. В іншому випадку експлуатація реле втрачає сенс.

Заводський продукт надходить з передвстановленою нижньою межею тиску, зазвичай це 0.5 бар. Самостійно переналаштовувати його не можна.

Розмикання контактів на реле тиску з захистом від сухого ходу відбувається при зниженні напору води. Це супроводжує падіння тиску. Коли його величина досягає нижньої межі, агрегат відключається. Запустити апарат доведеться примусово, в ручному режимі.

Купити автоматику для насоса в Україні захисного або керуючого плану, рекомендується після попередньої консультації. Слушні поради майстрів компанії Аква-Тепло - гарантія оптимального вибору обладнання відповідно до конкретних запитів споживача. Консультація проводиться безкоштовно і доступна безпосередньо на сайті інтернет-магазину. Нерідко це дозволяє заощадити бюджет, виключивши витрати на непотрібний функціонал.