Різьбові фітинги

Код: ZR-05 Трійник чавунний рівнопрохідний Invena
Цена: 35 - 198 грн.
трійник
чавун
15-50
без покриття
1/2-2 дюймів
ВВВ

Код: ZT-05 Трійник чавунний оцинкований рівнопрохідний Invena
Цена: 12 - 795 грн.
трійник
чавун
10-100
цинк
3/8-4 дюймів
ВВВ

Код: ZT-15 Трійник чавунний оцинкований редукційний Invena
Цена: 55 - 560 грн.
трійник
чавун
20x15x20-75x65x75
цинк
3/4x1/2x3/4-3x2 1/2x3 дюймів
ВВВ

Код: ZB-41 Згін-американка чавунна різьба ВВ Invena
Цена: 79 - 322 грн.
згін-американка
чавун
15-50
без покриття
1/2-2 дюймів
ВВ

Код: ZB-43 Згін-американка чавунна різьба ВН Invena
Цена: 79 - 322 грн.
згін-американка
чавун
15-50
без покриття
1/2-2 дюймів
ВЗ

Код: ZT-41 Згін-американка чавунна оцинкована різьба ВВ Invena
Цена: 73 - 1 610 грн.
згін-американка
чавун
15-100
цинк
1/2-4 дюймів
ВВ

Код: ZT-43 Згін-американка чавунна оцинкована різьба ВН Invena
Цена: 120 - 534 грн.
згін-американка
чавун
15-50
цинк
1/2-2 дюймів
ВЗ

Код: ZB-15 Трійник чавунний редукційний Invena
Цена: 51 - 136 грн.
трійник
чавун
20x15x20-32x25x32
без покриття
3/4x1/2x3/4-1 1/4x1x1 1/4 дюймів
ВВВ

Вкручуємі фітинги з різьбою – роз'ємне й просте стикування металлічних труб

При проведенні водопостачання, опалення латунні та інші різьбові з'єднання труб експлуатуються досить давно. Затребуваність цього виду фасонних виробів обумовлена двома факторами. Це простий монтаж, що не вимагає спеціального обладнання і можливість демонтувати латунне або інше кріплення. Також вони відрізняються надійністю і герметичністю стику. Забезпечити останній допомагає використання спеціальних ущільнювачів: лляна нитка, просочена залізним суриком або ФУМ стрічка.

Додатково, різьбові фітинги для труб застосовуються при установці магістралі під опалення, де особливо популярні деталі з латуні. Втім, це не єдиний матеріал для виготовлення сполучних елементів.

Замовити латунні, сталеві або бронзові фітинги, відповідно структурі трубопроводу, пропонує електронний каталог інтернет магазину Аква-Тепло. Фахівці компанії полегшать вибір професійної безкоштовною консультацією.

Загальні переваги й недоліки різьбових з'єднань труб

Фото резьбового фитинга с паклей

Будь-яка трубна магістраль - протяжна конструкція, з серією відгалужень, змін напрямку і переходу на інший діаметр. Подібна структура під опалення, водопостачання чи інші цілі вимагає застосування сполучних кріплень. При споруджені металічних сегментів особливою популярністю користуються різьбові фітинги для труб.

Їх переваги перед зварними та паяними варіаціями включають:

  1. Просте кріплення без спеціальних інструментів. Щоб встановити фітинги для водопостачання, опалення достатньо мати розвідний чи гаєчний ключі, підмотку.
  2. Розбірний стик. Будь-який різьбовий сегмент нескладно демонтувати при необхідності, наприклад, якщо потребується заміна ділянки.

До негативних моментів, які характеризують різьбові труби і фітинги водопостачання, слід віднести більш низький рівень герметичності. Сполучні елементи, що мають затискну гайку, потребують додаткового обслуговування. Рівень фіксації згодом слабшає, що вимагає підтягування гайки.

Різновили різьбових деталей

Незважаючи на досить просту конструкцію, фітинги для металевих труб відрізняються разючою різноманітністю. Їх класифікація ведеться за кількома параметрами:

  1. Тип стикування. Існують нероз'ємі та збірні (американки) варіації.
  2. Матеріал. Труби й іітинги водопостачання чи опалення виготовляються з сталі, міді, її сплавів.
  3. Функціонал. Це трійники, муфти, заглушки, ніппелі, перехідники й інші типи.
  4. Виконання. Фітинги для труб купити можна з потовщеною стінкою – посилені або ж придбати стандартну продукцію.
  5. Наявність покриття. Нікелевий шар наноситься всередині елементу, для запобігання коррозії. Альтернативно, хромовані з зовнішньої сторони фітинги для водопостачання, опалення мають більш естетичний вид.

Додатковий классіфікацією виступає тип різьби: метрична, а такоже дюймова: англійська й американська. Різьбові латунні та інші фітинги для металевих труб з метричної системою можуть мати циліндричну або конічну конфігурацію. Дюймові нарізні з'єднувальні деталі відрізняються різними одиницями виміру. Англійський дюйм становить 30.3 мм, американський - 25.4 мм. Уникнути непотрібних колізій з різьбленням, правильно підібрати різьбові фітинги для труб, купити їх допоможуть фахівці компанії Аква-Тепло.

Поєнувальні елементи з мідних сплавів

Найбільшого поширення при складанні металевих магістралей під водопостачання, опалення отримали різьбові латунні фітинги для труб. Це обумовлено фізико-хімічними властивостями металу. Латунні деталі здатні працювати при температурі до 150 ° C і витримувати тиск в 16 бар. Також важливий критерій - корозійна стійкість латунних і бронзових фітингів. Це робить їх придатними для систем опалення.

 Фото видов резьбового фитинга

Другою областю застосування виробів виступає стикування ділянок із різнорідних матеріалів. Зокрема, рекомендується встановлювати бронзові чи різьбові латунні фітинги для труб з міді й оцинкованної сталі.

Безпосереднє сусідство цих металів, що складають гальванічну пару, призводить до електрохімічної корозії. Уникнути цього допоможе вставка з латуні, довжиною 2 - 3 діаметра. Втім, краще слідувати простому правилу, використовувати труби і фітинги водопостачання з однорідного металу..

Сталеві з'єднувальні елементи

Користуються попитом і різьбові фітинги з нержавіючої сталі. Їх перевага перед латунними аналогами в міцності металу. Так, сталеві деталі не лопаються в процесі затягування. Цього не можна сказати щодо латунних аналогів. Поряд з побутовим сектором, муфти, розгалужувачі, вигини з нержавійки інтенсивно затребувані різними галузями промисловості:

Вагомим аргументом придбати сталеві вироби виступає вартість. Ціна на різьбові фітинги з нержавійки нижче латунних аналогів.

Розбірні конструкції

Фото разборного фитинга американки

Особливою популярністю у населення користується згін-американка.

Вони встановлюються в системах опалення без необхідності обертання ділянок трубопроводу. Дві частини рознімного згону по черзі вкручуються в сполучаючіся ділянки магістралі. На завершальній стадії американка фіксується обжимною гайкою. Це дозволяє швидко монтувати водопровід, наприклад, без використання спеціального інструменту.

Важливі габарити деталей

Природньо, підбирати фітинги латунні з внутрішньою й зовнішньою різьбою слід по її розміру. На вітчизняному ринку одиницями виміру приняті дюйми, а доступний діапазон діаметрів для побутових цілей включає:

Альтернативним критерієм вибору розглядається номінальний прохід DN. Ця величина, відповідає середньому просвіту й прив'язується до діаметра. Так, фітинги латунні з внутрішньою й зовнішньою різьбою ¼” мають DN 8. У дюймових виробів показник складає 25.

Цей та інші нюанси, при виборі товару кваліфіковано роз'яснять спеціалисти центру інженерної сантехніки Аква-Тепло.