Лічильники води

Лічильники на воду - як правильно вибрати і встановити прилад

Підрахунок обсягів і витрати водопостачання здійснює лічильник води. Залежно від функціонального призначення приладу розрізняють два класи: витратоміри води і водолічильники. Рядовому споживачеві більш знайомий другий різновид, оскільки водолічильник призначений безпосередньо для обліку обсягу споживання. Навпаки, витратоміри води вимірюють динамічний показник. Такі лічильники на воду відображають кількість рідкого середовища, що протікає через поперечний переріз за одиницю часу. Точно визначитися який вид лічильника купити: водолічильник або витратомір ; Вам допоможуть фахівці компанії Аква-Тепло.

Класифікація відповідно до принципу роботи

Структурно, лічильник води складається з двох вузлів: вимірювальна камера і рахунковий механізм. Настільки проста конструкція може вести контроль різноплановими підходами. По механізму вимірювання розрізняють лічильники на воду:

Останні три категорії - це витратоміри для спеціалізованого застосування. Наприклад, ультразвукові водяні лічильники допускають зовнішнє розміщення, тому затребувані при роботі з агресивними середовищами.

Установка лічильників води в житловому секторі

Ця тема найбільш цікава жителям багатоповерхівок. У будинках з централізованим гарячим водопостачанням використовується два підвиди приладів. Лічильники холодної води - працюють в температурному режимі не більше 50 °С . Це обов'язковий компонент сучасної системи водопостачання.

Робочий температурний діапазон на лічильники гарячої води розширено до 90 °С. При цьому особливих відмінностей між двома різновидами не існує. На лічильники гарячої води підбираються більш термостійкі матеріали. Під квартири з індивідуальним опаленням, а також в більшості заміських будинків підключаються лічильники холодної води.

Важливим аспектом виступає кріплення приладу. Установка лічильників води вимагає додаткового монтажу таких вузлів:

  1. Фільтри грубої очистки. Захищає від потрапляння сміття в водяні лічильники.
  2. Зворотнього клапану . Забезпечує прохід водного струменя тільки в одному напрямку.

Додатково, побутові лічильники води можуть мати різьбове або фланцеве з'єднання. Провести коректний монтаж водолічильника допоможуть майстри компанії Аква-Тепло. Це виключить прикрі непорозуміння з неправильним підбором лічильника за типом кріплення, іншими показниками або невірну установку.

Вибір тахометричного лічильника

Подібний різновид водолічильника найбільш популярний у населення. По конструкції вимірювальної камери і способу попадання рідини всередину неї, вони також мають певними відмінності. Як результат побутові лічильники води класифікують на такі види:

  1. Крильчасті. Мають менший діаметр, але обмежені рівнем прохідності 15 кубів на годину.
  2. Турбінні. Характеризуються великими розмірами, володіючи більшою пропускною спроможністю.
  3. Одноструменеві.
  4. Багатоструменеві. Водотік розділяється водолічильником на кілька потоків, що знижує турбулентність, а отже і похибку вимірювань.

Для дистанційного спостереження за водоспоживанням вигідно придбати імпульсний витратомір води. Такий лічильник допускає підключення до електронного датчика. Для цього конструкція водолічильника доповнюється імпульсним виходом. Подібні пристрої затребувані для одночасного контролю водопостачання на різних ділянках. Кожен імпульсний витратомір води встановлюється окремо, а показники можуть зводитися в загальну кімнату. Інші нюанси вибору водолічильника. Ви завжди можете оперативно дізнатися у консультантів Аква-Тепло на сайті інтернет магазину.