Сервоприводи аналогові та цифрові

Сервоприводи від компанії Аква-Тепло - повна автоматизація систем опалення, водопостачання

Побут людини стає все менше ручним. Автоматизація управління пробирається практично в усі сфери життя, навіть включаючи складові вузли трубопроводів. Сьогодні, наприклад, мало просто встановити опалення, необхідно купити сервопривід для теплої підлоги, крана, інших пристосувань. Пристрій дозволяє здійснювати стеження за параметрами системи в автоматичному режимі. Додатково, сервоприводи для трубопровідної арматури коригують стан кранів, вентилів та іншого відповідно до показань датчиків. Це забезпечує одночасну автоматизацію функцій стеження і регулювання будь-яких типів магістралі: побутових, комунальних, промислових.

Фото сервоприводів в системі теплої підлоги

Питання придбання обладнання вирішується досить просто. Сервоприводи для клапанів купити в Києві, наприклад, онлайн з професійною консультативної підтримкою. Послугу і широкий асортимент автоматичних механізмів надає центр інженерної сантехніки Аква-Тепло.

Структура і відмінна риса

Визначення сервоприводи об'єднує широкий клас автоматизованих пристроїв. Але структурна схема обладнання залишається спільною для різносортних апаратів. Вона включає:

Важливо відрізняти сервоприводи для трубопровідної арматури від інших приводних механізмів. Перший вид пристроїв перевершує електро-, пневмоприводи, а також редуктори по ряду критеріїв:

  1. Прецизійні. Гранична точність позиціонування, управління регулюючими елементами на низьких швидкостях характеризує нормально відкритий сервопривід для опалення.
  2. Висока пропускна здатність.
  3. Більш широкий діапазон регулювання.
  4. Можливість функціонувати з нерівномірною частотою обертання.

Представлений комплекс переваг, не тільки відрізняє пристрої, але і пояснює різницю у вартості. Природньо на сервопривід для ходового клапану ціна виявиться вище стандартного аналога.

Аналог або цифра

Фото сервоприводу з змішувальним клапаном

Серед різних критеріїв сортування, окремо слід виділити два базових типи пристроїв: цифрові та аналогові . Їх відмінність визначається трьома важливими характеристиками:

Стандартна робоча частота аналогового пристрою становить 50 Гц. Фактично, це означає наступне. Сервопривід для змішувального клапана аналоговий звертається за інформацією про зміну показань датчика кожні 20 мсек. Робочі частоти цифрових механізмів починаються від 300 Герц. Як результат, обладнання має коротші «мертві зони» . Тому, розглядаючи сервопривід для змішувального клапана імпульсний, то він краще дотримується заданих параметрів. Механізм швидше реагує на зміни датчика, володіє підвищеним крутним моментом. Сукупність зазначених переваг дозволяє більш точно встановлювати положення виконавчого механізму.

Якщо висока прецизійність не потрібна, вигідніше купити сервопривід для змішувального клапана аналоговий. Він менше навантажує вал поворотного механізму, знижує витрати енергоресурсів. Ці та інші нюанси вибору сервоприводу можна уточнити у фахівців компанії Аква-Тепло перед оформленням замовлення. Професійна безкоштовна консультація на сайті інтернет магазину сприяє мінімізації вартості під конкретні цілі.

Класифікація автоматизованих механізмів стеження і регулювання

Перш ніж купити сервопривід для теплої підлоги необхідно приділити увагу додатковим критеріям вибору. До них належать такі характеристики автоматизованих пристроїв:

  1. Тип виконавчого вузла. Існують три варіації - електричний, гідравлічний і пневматичний. На практиці перші два види об'єднуються в електрогідравлічні апарати.
  2. Функціонал.
  3. Тип руху - обертальний і лінійне.
  4. Робоча напруга. Зазвичай обладнання харчується від джерела постійного струму. Величина напруги може становити 24 В або перебувати в діапазоні 3 - 9 В. Також сервоприводи для клапанів купити в Києві можна і з підключенням до мережі змінного струму 220 В.
  5. Матеріал шестерні редуктора. Якісне виконання передбачає металеві деталі. Пластикові шестерні дешевші, легші, але поступаються в міцності. Нещодавно з'явився новий вид продукції кульові крани з сервоприводом на карбонових шестернях. По міцності деталь перевищує пластикові аналоги в 5 разів, опиняючись легше і зносостійкіше інших.
  6. Число підшипників. Сервопривід має вал під кріплення качалки, що приймає на себе всі навантаження. Проходити вісь може через втулки або підшипники. Останній варіант знижує втрати на тертя. Додатково, кульовий кран з сервоприводом на підшипниках володіє більш високою точністю. Виключається люфт між корпусом і вихідним валом. Число підшипників допускається 1 або 2.

Альтернативно, сервопривід для колектора теплої водяної підлоги відрізняється нормальним станом клапана. Відносного даного параметра розрізняють три варіанти: відкритий, закритий або такий що перемикається. Останнвц різновид називають ще універсальним. Їх відмінності незначні.

Фото сервоприводів для теплого водяного статі

Так, нормально відкритий сервопривід для опалення передбачає початкове проходження теплоносія через запірну арматуру. Поява напруги замикає механізм.

Абсолютно протилежно діє закритий сервопривід для колектора теплої підлоги. Щоб потік теплоносія пішов в систему потрібно подати напругу. У вихідному положенні клапан перекритий.

Додаткові критерії вибору

Існує ряд чисельних параметрів, що визначають конкретні можливості механізму. Також, ними формується вартість виробу. Наприклад, на сервопривід для триходового клапана, ціна визначається такими факторами:

Останній параметр визначає зусилля, що розвивається сервоприводом з плечем 1 см. Обидві характеристики, супроводжуються значенням напруги, яке потрібно прикласти для приведення механізму в дію. Часто вказуються граничні значення, наприклад, 3 і 5.5 В. При необхідності уточнити інші параметри сервоприводу, консультанти компанії Аква-Тепло завжди готові надати професійну допомогу.