Змішувальні клапани

Змішувальні клапани – керування терморежимом і безпечність експлуатації

 Фото трехходовых смесительных клапанов для отопления

Коригування параметрів теплоносія здійснюється не тільки опалювальним котлом. На різних ділянках системи обігріву, додатково монтуються спеціальні пристосування - 3-ходовий або чотирьохходовий змішувальний клапан. Цей різновид регулюючої арматури змінює температуру рідини шляхом змішування гарячого і холодного потоків. Альтернативно, пристрої виконують запобіжні функції. Захист від термоопіків ГВС забезпечує термостатичний змішувальний клапан, купити в Україні який пропонує інтернет-магазин Аква-Тепло. 

Слушні поради майстрів центру інженерної сантехніки сприяють вибору продукту, оптимального за вартістю і функціоналом. Альтернативно, захисту потребує теплогенератор. Вигідно купити триходовий клапан для твердопаливного котла також допоможе електронний каталог і консультація нашої компанії.

Види та сфери використання регулюючої арматури

Фото смесительного клапана

За конструктивними особливостями, фасонна продукція, яку виготовляють для змішування потоків рідини ділиться на три-і чотирьохходовий змішувальні клапани.

Триходові варіації переважно застосовуються для охолодження теплоносія. Обидві системи (трьох-ходові значно рідше) також призначені для поділу регульованих потоків.

Щодо функціоналу, триходовий клапан придбати можна під наступні перспективи:

Останній пункт особливо важливий для водонагрівальної продукції. Гранична величина, що не призводить до отримання опіків, становить 55 ° С, також сприятлива для розвитку легіонелли. Запобігаючи проникнення небезпечних мікроорганізмів в систему ГВП, бойлери підігрівають воду не нижче 60 ° С. Зниження значення до безпечного, гарантує термостатичний змішувальний клапан, купити в Україні рекомендований до установки досвідченими сантехниками.

Фото темостатического смесительного клапана

Класифікація по типу приводу

Істотна область застосування регулюючої запірної арматури пов'язана з допоміжними контурами опалення. Підтримувати температуру теплоносія на позначці 50 ° С дозволяє триходовий змішувальний клапан для теплої підлоги. Під ці цілі, механізм оснащується:

Стандартно, триходовий змішувальний клапан для теплої підлоги комплектується термостатичним приводом. Пристосування працює за рахунок розширення рідини при нагріванні. Цю знімну деталь нескладно замінити будь-яким з вузлів, зазначених вище.

Триходовий клапан с термоголівкою

У пристрої, на місце штатного елемента кріпиться автономний блок, чутливий до термоколивань повітря або води. Пристосування забезпечується виносним термодатчиком. Його поміщають всередину опалювального контуру. З'єднується віддалений датчик подібного триходового клапана з термоголовкою за допомогою капілярної трубки. Агрегат допускає більш тонке регулювання рівня нагріву робочого середовища, що циркулює в системі.

Фото трехходового клапана с термоголовкой

Розділення приводу і температурного сенсора

Заявлену структуру реалізує триходовий клапан з сервоприводом. Існують два варіанти виконання приводу: термо і електричний. У термоприводі сигнал до дії надходить безпосередньо від термометра. Така конфігурація часто реалізується в системі опалення тепла підлога. Фактично, пристосування володіє двома режимами: закритий чи відкритий. Надходження електричного потенціалу від термодатчика перемикає стан на протилежне. Тому розрізняють триходовий клапан з сервоприводом:

Перший, перекриває потік рідини при відсутності електричного струму, другий - пропускає. Недолік конструкції - немає можливості гнучкої модифікації температурних показників. Завдання виконати дозволяє терморегулювальний змішувальний клапан.

Механізм, який регулює ступінь змішування гарячого і охолодженого потоку реалізує триходовий клапан з електроприводом. Пристосування управляється зовнішнім контролером. Харчування здійснюється постійним електричним струмом з напругою 24 В. Навпаки, керуючий електричний імпульс подається в інтервалі 0 - 10 В. Точна напруга, що надходить на триходовий клапан з електроприводом від контролера, визначає положення поворотного механізму арматури.

Фото смесительного клапана с электроприводом

Таким чином, електричний привід – це приватний випадок сервоприводу з плавним методом регулювання.

Триходовий термозмішувальний клапан для котла на твердому паливі

Основний запобіжний захід при роботі твердопаливного теплогенератора - запобігання потраплянню холодного агента в сорочку обладнання. Потрібна система, що відсікає охолоджений теплоносій. Оптимальний вихід - купити триходовий клапан для твердопаливного котла. Пристрій блокує потік з зворотного контуру, виключаючи утворення конденсату на внутрішній поверхні камери теплогенератора.

Резюме

Приготування теплоносія із заданими характеристиками не має альтернативи терморегулюючому змішувальному клапану. Виріб також перспективний, внаслідок простоти і надійності функціонування. Керуючи температурою теплоносія, апарат виконує захисні функції. Правильно підібраний триходовий термозмішувальний клапан для котла продовжує експлуатаційний ресурс обладнання. Змішання з холодною водою в системі ГВП, ефективно захищає від побутових опіків. Визначитися з конкретною моделлю, електричним приводом покликані консультанти Аква-Тепло. Професійна порада дозволить замовити триходовий клапан під потрібну опцію або схему підключення.