Змішувальні вузли для водяної теплої підлоги

Код: VT.COMBI.0 Змішувальний вузол Valtec Combi 02
Цена: 9 990 грн.
для комбінованих систем
20-60 °С
180 мм
трьохходовий клапан
20 кВт
Ні
1"
1"
200 мм.
Код: VT.DUAL.0 Змішувальний вузол Valtec DUAL MIX 02
Цена: 8 580 грн.
для теплої підлоги
20-60 °С
130 мм
трьохходовий клапан
20 кВт
Ні
1"
1"
200 мм.
Код: VT.VALMIX.0 Вузол насосно-змішувальний Valtec VALMIX
Цена: 3 604 грн.
для теплої підлоги
20-60 °С
130 мм
трьохходовий клапан
18 кВт
Ні
1"
1"
200 мм.

Оптимізація і моніторинг температурного режиму другорядного контуру обігріву

Встановлення додаткового обладнання, наприклад, підлогового підігріву, сприяє підвищенню комфорту житлового приміщення. Важливим критерієм в цьому випадку виступає обмеження максимальної температури поверхні. Оптимальним значенням вважається величина 31 °C. Добитися цього у допоміжному контурі водяного опалення дозволяє насосно змішувальний вузол для систем теплої підлоги. Додатково, подібна схема забезпечує більш гнучкий контроль температурного режиму.

Фото насосно-смесительного узла

Необхідніть встановити вузол підмісу для теплої підлоги виникає виключно при водяній схемі. Низкотемпературні опалювальні системи, де, нагрів теплоносія не перевищує 55 °C, також здаьні обійтися без змішування рідин. Напроти, монтаж до двухконтурного котла, потрібно купити змішувальний вузол з колектором в сборі. Такий варіант переважно вибирати при наявності декількох контурів допоміжного опалення. Прийняти остаточне рішення відносно вибору змішувального вузла допоможуть спеціалісти компанії Аква-Тепло. Професіональна безкоштовна консультація оптимізує покупку під конкретні цілі, дозволить запобігти непотрібних витрат.

Змішувальний вузол на теплу підлогу – особливості конструкції

Пряме призначення контрольно-регулюючої схеми – зниження температури рідини, яка потрапляє з первинного контуру. Вхідні величини в 70 – 90 °C потрібно зменьшити до значень у  35 – 50 °C, оптимальну під вторинний комплекс обігріву. Найбільш оптимальний варіант досягти цього - купити змішувальний вузол з колектором в сборі. Широкий асортимент моделей пропонує центр інженерної сантехніки Аква-Тепло. Виробнича збірка від відомих брендів Valtec, Profactor гарантує якість виконання з'єднувальних вузлів, комплексу в цілому.

Основними компонентами, з яких складається насосно змішувальний вузол для систем теплої підлоги, виступають:

Частина перелічених пристроїв – опціональні. Зокрема, не обов'язково використання повітрявідводячої арматури. Більш того, змішувальний вузол теплої підлоги без насосу в продажу – також допустимий варіант. Обов'якова присутність апарату потребується зокрема в насосній группі. Той же байпас, необхідний як захисна міра. Він забезпечує прогін теплоносія, коли всі конектори на колекторі перекриті.

Принцип дії

Схема насосно-смесительного узла для теплого пола

Розміщуються насосно змішувальні вузли для теплої підлоги до контуру вторинного опалення. Перед тим як потрапити у систему, гаряча вода надходить на спеціальний клапан, з'єднаний з терморегулятором. При перевищенні допустимої границі температури, прилад активує насосний вузол для теплої підлоги. Відкривається подача вже охолодженого теплоносія із зворотнього контуру.

Величина гранично допустимої температури визначається товщиною стяжки над трубопроводом, а також типом підлогової поверхні. При нормалізації температурного режиму, клапан перекривається і насосно змішувальний вузол на теплу підлогу припиняє подачу більш холодної води. Це загальна схема, конкретно, функціонування всьог вузла визначається типом використовуємої арматури.

Вибір системи

Як вже ми вказували раніше, допускаються різні варіації обладнання. Деякі різновиди навіть включають розширювальні бачки. З іншого боку, можна купити тільки змішувальний вузол теплої підлоги без насосу. Втім, переважніше встановлювати вже зібрану насосну групу змішування рідини. Основними критеріями вибору, у цьому випадку виступають:

  1. Потужність насосного апарату. Пропускаєма ним за годину рідина повинна трьохкратно перевищувати об'єм теплоносія у контурі. Додатковий запас мійності рекомендується на рівні 10%.
  2. Тип запобіжного клапану. Під насосний вузол для теплої підлоги застосовуються два види такої арматури: двох- і трьохходові моделі.
  3. Матеріал виконання. Переважно це нержавіюча сталь чи латунь. Обидва метали володіють відмінними міцносними показниками, витримуючи тиск у 10 бар і вище. Їх відрізняє стійкість до корозії, здатність працювати при температурах до 100 °C.

Альтернативним фактором виступає площа житлового приміщення. Стандартна норма передбачає один вузол підмісу для теплої підлоги на 120 кв. м. Фактично, ключовою регулюючою ланкою насосної системи змішування виступає клапан. Відповідно його вибору потрібно приділити окрему увагу.

Двохходова реалізація

Представляє собою запірну арматуру, функціонуючу у стані: закрито і відкриток. Плавність регулювання температури, досягається малою пропускною здатністю клапану. Тому, увага акцентирована на змішувальний вузол для колектора теплої підлоги, обігріваючого до 200 кв. м. Більш просторі житлові, офісні та інші площі потребують використання іншої арматури.

Трьохходовий механізм

Фото трехходового смесительного клапана

Це більш досконалий пристрій, часто оснащуємий елементами термостатичного контролю і сервоприводами. Фактично, трьохходова реалізація під насосно змішувальні вузли для теплої підлоги суміщують дві функції:

Подібна схема передбачає змішування безпосередньо всередині клапану.

Досягається це регулюванням положення заслінки арматури насосного вузла. Вона, на відміну від двохходової моделі, здатна займати проміжне положення. Подібний змішувальний вузол з насосом для коллектора забезпечує більш гнучкий температурний контроль.

Завдяки високій пропускній здатності, область застосування трьохходового клапану охоплює приміщення більшої площі – вище 200 кв. м. Ця ж характеристика одночасно виступає і недоліком. Високий потік здатний призвести до різких температурних стрибків. Тому, під приватний будинок чи великий офіс рекомендується встановлювати не один насосний змішувальний вузол для колектора теплої підлоги.

Втім, витрачати власні зусилля і час на вибір зовсім не обов'язково. Достатньо зайти на наш спеціалізований веб портал Аква-Тепло. Спеціалісти інтернет магазину підберуть змішувальний вузол з насосом для колектора, виходячи з конкретних запитів покупця. Це гарантує надійне функціонування насосної системи при мінімумі фінансових витрат.