Труби

Особливості труб для опалення

Опалювальна система – це найважливіша комунікація для будь якої квартири, приватного будинку чи котеджа. Ефективність її функціонування визначається раціональним підбором та монтажем труб для підлогового опалення. Вони розрізняються по розмірам, матеріалу виготовлення, конструктивним особливостям та ін. Наша компанія Аква-Тепло пропонує широкий асортимент труб та фітінгів за прийнятними цінами.

Різновиди трубопроводів для води

Трубопроводи для підлогового опалення виготовлюються з наступних матеріалів:

  1. Нержавіюча сталь. Стальні труби для центрального опалення виготовляються двома методами: зварювання та безшовні з'єднання. Більш надійні та  більш вартістне є безшовне з'єднання, забезпечує довговічність виробу. Стальні агрегати для центрального опалення характерезуються підвищеною міцністю, стійкість до екстремальних температур та високому тиску, низьким температурним линийнім розширенням. Ціна на труби опалення та води з нержавіючої сталі помірна. Однак монтаж труб для трубопроводу з нержавіючої сталі доволі важкий та має виконуватися тільки досвідчиними професионалами.
  2. Металопластик. Відноситься до найбільш затребуваних матеріалів для виготовлення труб та фітінгів. Конструкція передбачає наявність багатошарової конструкції: внутрішній та зовнішній поліетиленові шари, дві пов'язуючі клейкі прошарки та проміжний шар з алюмінієвої фольги. Металопластикові труби для системи опалення мають багато переваг: великий термін служби, економність, ремонтноспроможність, естетичність, легкість монтажу.
  3. Армований поліпропілен. Поліпропіленові сантехнічні магістралі дуже популярні завдяки високому показнику якість/ціна. До їхніх переваг відноситься: мала маса, гладка поверхнія та стійкість до низьких температур. Вартість труби поліпропіленової для води помірна. Однак поліпропіленові труби для опалення приватного будинку відрізняються низькою ремонтопридатністю та вразливістю до високих температур.
  4. Мідь. Мідні труби для систем опалення використовуються протягом тривалого часу. Зазвичай їх виготовляють з міді маркування CU-DPH по DIN 1412. Мідні сантехнічні труби мають багато переваг: висока стійкість до корозії, широкий діапазон робочих температур, простота обробки, зносостійкість, бактериційних дій. Однак ціна на магістралі опалення з міді достатньо висока.
  5. Зшитий поліетилен. Подібні труби для опалення приватного будинку виготовляються з високоміцного поліетилену з модифікацією РЕХ. Вони призначені для систем центрального та автономного опалення. До переваг гнучких приладів опалення для води із зшитого полієтилену відносяться: довговічність (до 50 років), термостійкість, витривалість до високого тиску,екологічність, легкість монтажу.

Діаметр трубопроводу опалювальної системи

Формула расчета диаметра

Точний розрахунок діаметру труби для опалення має надзвичайно велике значення. Він дозволяє знизити використання палива та гарантує комфортний обігрів приміщення у квартирі. Розрахунок системи гнучких труб опалення залежить від декількох критеріїв: потужність радіаторів, площа приміщення, протяжність трубопроводу та спосіб розведення системи.

Розрахунок діаметру трубопроводу для опалення проводиться за наступною формулою:

При проектуванні та встановленні системи труб для води є не допустимі будь-які помилки, які можуть стати причиною несправності всієї опалювальної системи. Тому до розрахунків діаметру, теплової потужності, товщини стінки та інших параметрів трубопроводу для води потрібно віднестись відповідально.

Товстостінні та тонкостінні трубопроводи

Товщина трубопроводу опалювальної системи – це один з найважливіших параметрів, який потрібно враховувати при його підборі. Вона визначається співвідношенням зовнішнього діаметру до товщини стінки (d/s). По цьому показнику розрізняють тонкостінні та товстостінні труби. Тонкостінні труби для води володіють співвідношенням d/s 12,5-40, а труби великого диаметру мають співвідношення 6-12,5. Тонкостінні труби діаметром 20-32 мм користуються попитом у індувідуальному будівництві завдяки своїй високій пропускній здатності та швидкому обігріву приміщення. А товстостінні труби великого діаметру (більш ніж 200 мм) завдяки значній міцності, стійкі до корозії та високого тиску використовують при будівнитстві  великих будівель: готелі, бані, лікарні та ін.

Якщо Вам потрібні труби для трубопроводу, звертайтесь до нашої компанії. Гарантуємо високу якість, своєчасну доставку та невисоку вартість на труби. Наші досвідчені фахівці готові надати професійну консультацію по особливостям доцільного вибору, монтажу та експлуатації.