Кутники поліпропіленові

Кутники PPR – легкий монтаж труб для подачі води й тепла

Проведення автономних трубопроводів під водопостачання і опалення у житлових приміщення все частіше здійснюється полімерними трубами. Ключова мотивація тому – низька вартість матеріалів. Як приклад, поліпропіленові кутники купити в Україні багатократно дешевше, чим придбати сталеві чи латунні аналоги.

Фото полипропиленовых угольников

Друга вагома аргументація – простий і швидкий монтаж. Встановити з'єднувальні кутики для пластикових труб під опалення нескладно самостійно навіть малодосвідченій персоні. Все, що потребується – спеціальный паяльник, котрий можно взяти напрокат. Третій мотив – універсальність. Підключення пристроїв на різьбу, радіатора опалення, наприклад, доступно через розбірне кутове з'єднання для поліпропіленових труб.

Звісно, при всій своїй популярності, PPR продукти продовжують бути дивиною для ряду покупців. Зняти завісу туману з продукції допоможе професійна консультація майстрів інтернет-магазину Аква-Тепло. Спеціалісти компанії підкажуть які фітинги, куточки для поліпропіленових труб, купити в Україні під Ваші цілі.

Основні варіації полімерних кутових фасонних виробів

Базова класифікація з'єднувальних кутників PPR для трубопроводів реалізується по типу кріплення. Згідно з цим критерієм, розрізняють наступні різновиди фурнітури:

  1. Кутники для пайки пластикових труб. Кутник з обох сторін приварюється термообробкою поєднуваних вузлів.
  2. Кутова американка поліпропіленова. Розбірна конструкція, що дозволяє вести монтаж без обертання самої деталі й труби. Фіксація відбувається накидною гайкою.
  3. Кутник поліпропіленовий з переходом на різьбу. Один кінець об'єкту реалізовано під пайку, другий – різьбова вставка з зовнішньою чи внутрішньою насічкою.

Другим класифікаційним фактором на кутові фітинги для поліпропіленових труб виступають габарити. Асортимент кутників охоплює діаметри від 20 до 110 мм. Фінальний критерій, котрий потребує уваги, – кутова величина зміни напрямку трубопроводу. Кутник з'єднувальний пластиковий представлено двома вигинами 45 и 90°.

Загальні параметри кутників для труб

Розглядаючи різні конфігурації товару, можна виділити ряд об'єднуючих аспектів. Всі з'єднувальні кутники для пластикових труб під опалення володіють полімерною базою. Інші, єдині для подібного класу, характеристики:

Переважно, кутники для пайки пластикових труб виготовляються відподвідно до методики інжекційного пресування. Вибір технології визваний мінімальною усадкою речовини в процесі формування кутника. В якості полімеру зазвичай беруть склад PP-R 100.

Виробництво кутників поліпропіленових з переходом на різьбу також ведеться на інжекційно-литварних термопластавтоматах. Секція з металу стає запресованою в PPR корпус. Виготовляється вона з мідного сплаву марки CW617N. Додатково, латунна поверхня кутника може бути покрита захистним нікельованим шаром.

Кутові фітинги для поліпропіленових труб під пайку

Дана категорія деталей монтується шляхом розтрубною зварки. Фасонна деталь, як і попередньо оброблена зона труби, нагріваються унікальним паяльником. Термічний вплив (260 °C) проводиться одночасно. Інструмент включає змінний комплект насадок. Для побутових цілей досить набору під кутник поліпропіленовий діаметром від 20 до 40 мм. Час прогріву залежить від товщини стінок. Вичекавши визначений інтервал, кутник і трубу з'єднують, утримуючи декілька секунд до застигання.

Кутник поліпропіленовий з переходом на різьбу

Фото угольника с резьбой

Фітинг використовується для під'єднання обладнання чи стикування різнорідних відділів магістралі. Існують два варіанти кріплення. Перший тип – кутник поліпропіленовий комбінований з внутрішньою різьбою.

Ця модель містить металічний профіль повністю запресований всередину PP-R массиву. Його альтернатива – кутник з зовнішньою нарізкою.

Поворот лінейного напрямку досягається слідуючим чином:

  1. Спершу, кутник поліпропіленовий комбінований з внутрішньою різьбою, наприклад, накручується на металевий сегмент з'єднання.
  2. Протилежний раструб паяється до PP-R труби. Залишається тільки підібрати, відповідний кутнику поліпропіленовому, діаметр насадки.

Мінус такого підходу пов'язаний з необхідністю достатноьго простору. У важкодоступних місцях, переважніше задіювати розбірне кутове з'єднання для поліпропіленових труб.

Малозатратне і комфортне облаштування PPR стику

Фото угольника американки

Процедура виконується за допомогою кутової американки поліпропиленової.

Від самого початку, закріплюється полімерна частина методом раструбного зварювання. Друга ділянка кутника фіксується на трубі затисканням накидної гайки.

Деякі нюанси застосування фитингів

Важливо знати, що з'єднувальний кутник PPR для трубопроводів, аналогічно самій магістралі, піддається подовженню при нагріві. Тому, розміщення лінії водоподачі або опалювального контуру, необхідно здійснювати з невеликим запасом простору.

Збираючись купить полипропіленові кутники в Україні, не завадить пам'ятати слідуючий факт. Максимальний обертальний момент, що витримує блоком з латуні – 135 Нм. Тому, накручувати деталі бажано дуже обережно, без надмірних зусиль.

Більш детальні роз'яснення відносно PPR кутників нададуть працівники центру інженерної сантехніки Аква-Тепло. При підтримці досвыдчених консультантів фітинги, кутники для поліпропіленових труб купити в Україні – вигідно й надійно. Правильні поради професіоналів – гарантія відсутності течі та довгої експлуатації всього комплексу елементів.