Запірна арматура

Запірна арматура для побутових і виробничих потреб

Фото промислової запірної арматури

Повне або часткове перекриття потоку робочого середовища в трубопроводі здійснює запірна і регулююча арматура. Основні функції пристроїв цього класу - забезпечення герметичності і управління потоком.

Робочим середовищем, рух якої регулює побутова і промислова запірна арматура, виступають: рідинні або газоподібні маси, а також пар. Області застосування виробів відрізняються різноплановістю. Вони об'єднують житловий сектор, комунальне господарство, наукові лабораторії і галузі промисловості від харчової до нафтогазової.

Вивчити які види запірної арматури в Україні доступні споживачеві пропонує центр інженерної сантехніки Аква-Тепло. Ознайомитися з асортиментом товару дозволить електронний каталог інтернет магазину. Визначитися з вибором запірно-регулюючої арматури під конкретні цілі допоможе професійна консультація майстрів компанії.

Класифікація механізмів

Існує два класи пристосувань, що розрізняються ступенем перекриття прохідного отвору трубопроводу. Це арматурні вироби, що мають два стани - відкрито або закрито, і механізми, що регулюють пропускну спроможність магістралі. За призначенням, запірна арматура - класифікація пристроїв, налічує 4 різновиди:

Додатково, категоризація продукції виконується за матеріалом. Переважно, запірна і регулююча арматура виготовляється з нержавіючої сталі і мідних сплавів - латуні, бронзи. Це обумовлено базовими вимогами до продукції: низька хімічна активність і стійкість до корозії.

Категорії запірно-регулюючої арматури

Фактично, повне перекриття потоку або плавну його зміну забезпечують однакові види пристроїв. За типом пристроїв, що становлять регулюючу та запірну арматуру, класифікація включає наступні категорії

На побутовому рівні, споживач зазвичай стикається з кранами. Сфери їх використання в житлових приміщеннях включають: системи газоподачі, водопостачання та опалення. Щодо затворів, слід розрізняти окремі механізми запірно-регулюючої арматури та її складові деталі.

Фото видів запірної арматури

Кранові пристосування діляться на три види, саме відповідно до типу затвора:

  1. Конусні. Існують натяжні моделі, де притиснення поверхонь здійснює різьбова пара - гайка і хвостовик пробки. Альтернативою їм виступають сальникові вироби. Тут, притиснення пробки до конусу водозапорної арматури відбувається затягуванням сальника.
  2. Кульові. Затвор реалізований у формі кулі з пропускним отвором. Найбільш досконала конструкція з існуючих варіацій.
  3. Циліндричні. Пробка з наскрізним отвором переміщається вертикально.

Циліндричні крани можуть мати подвійне регулювання. Так реалізується запірна арматура для опалення. Рухом пробки циліндра вертикально проводиться монтажне регулювання, тоді як поворотом - регулювання витрати теплоносія.

Клапани і засувки

Подібна водозапорная арматура характеризується зворотно-поступальним переміщенням запірного вузла. Для клапана це золотник, у засувки - затвор певної форми:

Відмінністю між ними служить напрямок, в якому працює запірна арматура для трубопроводів. Механізм засувки зміщується поперек пропускаємого середовища. Навпаки, золотник клапана рухається паралельно ній.

Затвори, як запірна трубопровідна арматура, представлені в дисковому виконанні. Щоб відкрити або припинити подачу робочої середовища, диск повертають на 90°. Подібна схема ефективна як в побуті, так і під промислову запірну арматуру, при подачі сипучих матеріалів, наприклад.

Перенаправлення потоків

Поширеним в побуті видом розподільчої водопровідної арматури виступає триходовий кран. Пристрій має єдиний вхідний патрубок і пару вихідних каналів. Конструкція робочого вузла реалізована так, щоб його поворотом направляти пропускаєме середовище в потрібне русло. Управляється така запірна трубопровідна арматура вручну.

Дистанційне відведення здійснює електромагнітний розподільний клапан. Подібні види запірної арматури в Україні класифікуються двома критеріями:

  1. Кількість патрубків. Існують трьох-, чотирьох- і багатоходова запірна арматура для трубопроводів..
  2. Механізм подачі затвора – гідравлічний або пневматичний.

Прикладом застосування багатоходового клапана виступає необхідність відбору повітряних проб на декількох об'єктах. Альтернативно, чотирьохходова запірна арматура з електроприводом може використовуватися для подачі, перенаправлення робочого середовища, а також відведення відпрацьованих мас.

Запобіжні механізми

Поряд з організацією пропуску робочого середовища, продаж запірної арматури проводиться з метою захистити трубопровід і підключене до нього обладнання. Розрізняють 3 різновиди подібних пристроїв:

Фото запобіжної арматури

Практичний приклад захисного пристрою являє дихальний клапан. Пристосування встановлюються на нафтові резервуари, оберігаючи ємності від неприпустимих перепадів тиску.

Імпульсно-запобіжний пристрій (ІЗП) захищає обладнання, що характеризуються високими контрольованими параметрами. Це можуть бути теплові та атомні електростанції. Спрацьовування запірної арматури високого тиску дозволяє скидати граничні показники тиску або температури.

Механізми мембранного типу використовуються в магістралях з токсичними або агресивними робочими масами. На відміну від запірної арматури високого тиску, мембрани - одноразова конструкція. При нормальних умовах клапан закритий. Перевищення аварійного тиску призводить до руйнування мембрани і виходу надлишкових мас.

Онлайн продаж запірної арматури

Придбати вироби під побутові потреби, для виробничих цілей допоможе інтернет магазин Аква-Тепло. Асортимент продукції задовольнить будь-які запити від водопровідної арматури до дистанційних захисних механізмів. Фахівці компанії нададуть безкоштовну консультативну підтримку щодо влаштування більш складних пристроїв, наприклад, запірної арматури з електроприводом.