Відвідники повітря

Оперативний захист водяних трубопроводів від пробок

Закрита опалювальна магістраль, на відміну від відкритого контуру з розширювальним баком, вимагає відводу повітряних мас. Подібну операцію здійснює автоматичний відвідник повітря для опалення, купити в інтернет магазині Аква-Тепло який, можна швидко і недорого..

Фото воздухоотводчика в системе отопления

Оптимізувати замовлення за вартістю відповідно до потреб клієнта допоможе безкоштовна консультація фахівців центру інженерної сантехніки. Зокрема, портал пропонує відводчик повітря автоматичний зі зворотним клапаном, що дозволяє від'єднання механізму без перекриття магістралі опалення. Наявність запірної арматури - не єдиний критерій вибору допоміжного пристосування..

Чим небезпечне повітря всередині системи опалення

Основних загроз дві – зниження обороту теплоносія й ефективності виділення тепла радіатором, а також корозія. Запобігти цьому й дозволяє ручний чи автоматичний відвідник повітря на батарею опалення. Необхідно розуміти, що виникнення повітря в контурі – процес постійний. Він регулярно потрапляє в систему опалення з водою підживлення (до 30 мг на літр). Склад по компонентам (мг/л) визначається місцевою специфікою водопостачання:

Перші дві складові викликають окислення металу. Наслідком цього виявляється корозія. Тому потрібно автоматичний або ручний повітровідвідник. Більш того, «водяне» повітря більш небезпечне системі опалення. Воно містить кисню 33%, тоді як атмосферне - 21%. До виділення повітряних мас з води призводить закон Генрі. Згідно з ним, маса розчиненого повітря в рідині прямо пропорційна тиску. Підвищення параметра призводить до абсорбції повітряних бульбашок водою до рівня насичення, зниження - викликає звільнення газів.

Класифікація пристроїв

Фото автоматических воздухоотводчиков


Існує три базові різновиди агрегатів. Між собою вони відрізняються формою і типом експлуатації. Так, автоматичний відвідник повітря купити в Україні через магазин Аква-Тепло, можна наступних конструкцій:

Перші два різновиди однозначно характеризують тип. Ліві і праві моделі розрізняються місцем розташування та відповідно напрямком різьблення. Залишається додати, що автоматичні повітрявідвідники для систем опалення зазвичай заміняють кран Маєвського. Обидва різновиди зазвичай розраховані на температури до 120 °C і тиск 10 - 12 бар. Стандартні розміри різьби ½ і ¾ дюйма.

Дійсно, стравлювати повітря можна різними способами. Один з варіантів - це ручний повітровідвідник. Кран відкривається безпосередньо користувачем, при виникненні повітряної пробки. Подібна схема має істотний недолік - неможливо визначити оперативно, що потрібне відведення повітря.

Наступним критерієм вибору виступає матеріал виконання. Тут варіантів небагато: нержавіюча сталь або мідні сплави: латунь, бронза.

Перевага сталевої реалізації - міцність, латунна варіація більш стійка до агресивних середовищ.

Принцип дії арматури

Схематичне зображення пристосування допоможе зрозуміти механізм його функціонування. Практично всі автоматичні відвідники повітря для систем опалення оснащені зворотним клапаном, що забезпечує підбурювання повітряної маси. Принцип дії гранично простий. Утворене всередині трубопроводу повітря, відкриває клапан. Як результат, оперативно усуваються пробки, що з'являються. Після відведення повітря, система заповнюється водою, що впливає на поплавок. Коли він досягає граничного рівня, клапан закривається. аналогічно функціонує автоматичний відвідник повітря для сушки для рушників. Вигода для рядового клієнта очевидна - пробки усуваються миттєво, не турбуючи споживача. Купувати кілька механізмів - зайва розкіш, зазвичай одного апарату цілком достатньо під весь контур.

Особливості монтажу

Звичайно, просто купит автоматичний відвідник повітря для опалення в інтернет магазині Аква-Тепло - не стане повним вирішенням проблеми. Важливо правильно встановити пристосування. Окремими випадками розташування системи виступають:

Загальна рекомендація передбачає встановлювати відвідник повітря поплавковий в гранично верхній точці. Логічне пояснення цьому, пов'язане з фактом спливання повітряних бульбашок. Вони, витісняючи воду, спрямовуються вгору.

Розташування повітрявідвідника автоматичного зі зворотним клапаном над дверима не вигідно естетично. Система порушує інтер'єр кімнати, а неправильний монтаж може призвести до підтікання.

Альтернативний варіант - розташувати арматуру в групі безпеки, що включає:

Фото воздухоотводчика в группе безопасности

Цей варіант вимагає дотримуватися базового правила. Система з трьох приладів встановлюється в максимально високій точці. Причина тому, що газомісткі бульбашки повітря спрямовуються вгору.

Альтернативні способи розміщення відводящої арматури

Незважаючи на основний акцент експлуатації в системі опалення, пристосування використовується і під інші цілі. Приклади цього, автоматичний відвідник повітря для сушки для рушників або водопроводу. Обидві магістралі - потенційні джерела виникнення пробок з повітря. Застосування ручних механізмів, невигідно через неможливість своєчасно усунути збій системи. Навпаки, відводчик повітря поплавковий робить це в міру виникнення пробки. Більш того, вартість виробу дуже мала в порівнянні з витратами на весь опалювальний контур. Додаткового зниження ціни вдається досягти, завдяки професійній консультації. Зокрема, фахівці компанії Аква-Тепло допоможуть повітрявідвідник автоматичний купити в Україні під конкретні цілі клієнта. Це виключає переплату за матеріал або непотрібний функціонал системи.